Inwestycje w sołectwach cz. 2 Google Maps

Inwestycje w sołectwach cz. 2

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zapraszamy do lektury drugiej części artykułu poświęconego projektom realizowanym z funduszu sołeckiego.


W budżecie gminy Piaseczno na rok 2018 łączna kwota przewidziana na inwestycje w sołectwach wynosi ponad 1 milion 176 tysięcy złotych, co daje w przeliczeniu blisko 37 tysięcy złotych na jedno sołectwo.
Remonty i integracja
Najwięcej środków przeznaczonych na pojedynczą inwestycję pójdzie na odwodnienie wsi Baszkówka (prawie 33 tysiące złotych) oraz zagospodarowanie terenu należącego do gminy w miejscowości Henryków-Urocze, co będzie kosztować 26 tysięcy złotych. Na pewno poprawi się stan bezpieczeństwa na drogach i sam komfort jazdy – drogi zostaną wyremontowane między innymi w Bąkówce, Chojnowie, Chyliczkach, Łbiskach (utwardzenie nawierzchni drogi na ulicy Władysława Jagiełły) i Złotokłosie, ponadto np. w sołectwie Antoninów-Kuleszówka zaplanowano położenie progów zwalniających, dwóch na ulicy Dobrych Sąsiadów i jednego na ulicy Złotych Piasków. Z ciekawszych inwestycji w Bogatkach pojawić ma się zadaszona wiata pełniąca funkcję sceny plenerowej przy remizie OSP, w Jesówce przy wsparciu pieniędzy z funduszu sołeckiego stworzą stronę internetową promującą sołectwo, a w Chylicach 5 tysięcy złotych wspomoże rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji zdrowotnej i finansowej. Nie zabraknie także różnych imprez integracyjnych takich jak „Dzień Sąsiada” w Bogatkach czy organizacja Pikniku z okazji Dnia Dziecka połączonego z obchodami 10-lecia ZSP w Józefosławiu.
Będzie można pograć w „plażówkę”
O wiele mniej pieniędzy (545 tysięcy złotych) zostanie zainwestowane w sołectwach gminy Tarczyn. Zrealizowanych zostanie ogółem 47 pozycji.
We wsi Gładków 5 tysięcy zostało przeznaczone na naprawę ulicy Kubusia Puchatka, oświetlone zostaną ulice w innych sołectwach (np. ulica 3-go Maja w Suchodole). Przy szkole w Suchostrudze powstanie boisko do piłki plażowej, co z pewnością ucieszy fanów sportu i rekreacji. Janówek z kolei postawi dwie nowe wiaty przystankowe. Całość planów można znaleźć na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej gminy Tarczyn.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama