Instrument zamiast karabinu

342

Piaseczyńskie Centrum Kultury włączyło się w akcję zbierania instrumentów muzycznych dla uzdolnionych afrykańskich dzieci.

Akcja #AMSmusicsaves „Instrument zamiast karabinu” rozpoczęła się w połowie czerwca i potrwa do 22 września, na kiedy zaplanowano kończący ją happening. Dział Edukacji Muzycznej Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza wszystkich do włączenia się do światowej akcji pomocy uzdolnionym muzycznie dzieciom w Afryce. Poszukiwane są przede wszystkim instrumenty muzyczne, które pomogą prowadzić zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Przydadzą się również akcesoria muzyczne różnego rodzaju – począwszy od gitarowych strun czy perkusyjnych pałeczek po sprzęt do słuchania muzyki czy słuchawki.

– Ostatnio zadzwoniła pewna pani i zapytała, czy może przekazać kolekcję płyt muzyki poważnej – mówi koordynująca piaseczyńską akcję Renata Opala. – Jak najbardziej tego typu prezenty również przydadzą się w afrykańskiej szkole – podkreśla. Przekazać można własne, używane instrumenty. Jeśli ktoś ma ochotę i wystarczające środki, może też oczywiście kupić sprzęt nowy lub przekazać wpłatę na zakup sprzętu. Podarunki powinny trafić do Przystanku Kultura, znajdującego się przy piaseczyńskim Rynku. Jeśli ktoś nie może przekazać sprzętu, organizatorzy akcji odbiorą go ze wskazanego miejsca. W tym celu, podobnie jak z pomysłami, pytaniami lub własnymi zdjęciami z kartką promującą akcję z czytelnym hasłem: Razem z Centrum Kultury w Piasecznie WSPIERAM #AMSmusicsaves „Instrument zamiast karabinu”,  można wysyłać wiadomość na adres: , w temacie wpisując „Instrument zamiast karabinu”. Zdjęcia trafią na FB Centrum Kultury jako promocja akcji. Jej organizatorzy zachęcają również do rozpowszechniania informacji o zbiórce. Pomóżmy dzieciom wziąć do ręki „Instrument zamiast karabinu” – apelują.