Ile potrwa remont ul. Kuropatwy?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Trwa remont ulicy Kuropatwy w Mysiadle i budowa CHH Selgros Mysiadło. Część mieszkańców jest już zmęczona utrudnieniami.

 

W grudniu ubiegłego roku Starosta Piaseczyński zezwolił Gminie Lesznowola na realizację inwestycji drogowej – rozbudowę drogi gminnej ul. Kuropatwy w Mysiadle, gm. Lesznowola, od granicy pasa drogowego ul. Puławskiej. Przebudowę drogi wykonuje firma Transgourmet Polska.
– Inwestor zamierza przeprowadzić przebudowę ulic obejmującą zmianę przebiegu ul. Katarynki tak, by krzyżowała się z Puławską na przedłużeniu ul. Kuropatwy. Powstanie pełne skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Od strony centrum na Puławskiej będą trzy pasy do jazdy na wprost, w kierunku Piaseczna i dwa pasy do skrętu w lewo, w stronę planowanej inwestycji handlowej. Skręcać będzie można w każdych kierunkach – czyli m.in. z Kuropatwy w lewo w kierunku Piaseczna. Od strony Piaseczna właściwie zmian nie będzie, pozostanie, tak, jak teraz wydzielony prawoskręt – informuje Marcin Kania, radny Gminy Lesznowola.
W okolicy skrzyżowania ul. Kuropatwy i Puławskiej powstaje obecnie nowoczesne centrum zaopatrzenia firmy Selgros Cash&Carry o powierzchni ok. 8 000 m kw. Sieć Selgros to hurtownie dla osób prowadzących działalność gospodarczą, tam zaopatrują się w produkty spożywcze czy chemię gospodarczą właściciele restauracji, hoteli, firm cateringowych, a także sklepów, kiosków czy stołówek. W Warszawie działają już trzy obiekty tej sieci.
Część mieszkańców narzeka, że utrudnienia związane z inwestycją są uciążliwe. Z informacji od radnego Marcina Kani wynika, iż oficjalnie dotychczas wpłynęły do niego skargi od trzech mieszkańców Dzielnicy Ursynów w lutym/marcu 2017 r., jednak po jego interwencji problemy zostały rozwiązane.
Dla mieszkańców mamy dobrą wiadomość – jak poinformował Marcin Kania, termin zakończenia przebudowy ul. Kuropatwy, na odcinku 500 m od skrzyżowania z ul. Puławską, planowany jest na koniec tego miesiąca, a Budowa CHH Selgros Mysiadło ma potrwać do 31 sierpnia 2017 r.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama