Historyczne matury

0
920

W najbliższy poniedziałek rozpoczną się matury, które przejdą do historii jako zupełnie wyjątkowe. Przeprowadzone zostaną nie tylko w reżimie sanitarnym i nietypowym terminie, ale również w ograniczonym zakresie.

O tej porze roku maturzyści powinni już rozpocząć swoje najdłuższe w życiu wakacje. Tymczasem dopiero w najbliższy poniedziałek 8 czerwca o godzinie 9.00 zasiądą do egzaminów maturalnych. Ze względu na epidemię koronawirusa matury przesunięto o ponad miesiąc i ograniczono tylko do części pisemnej. Szkoły w powiecie piaseczyńskim przygotowują się do przeprowadzenia matur według wytycznych MEN, CKE i GIS. Do egzaminu mogą przystąpić tylko osoby, które nie mają objawów sugerujących chorobę zakaźną, nie są objęte kwarantanną lub izolacją, ale też nie przebywają w domu z osobą na kwarantannie lub w izolacji. Dotyczy to zarówno zdających, jak też egzaminatorów i innych osób zaangażowanych w przeprowadzanie egzaminu.

Maturzyści mają obowiązek zakrywania ust i nosa aż do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej oraz podczas kontaktu z nauczycielem czy wyjścia do toalety. Nie powinni wnosić na teren szkoły książek, telefonów komórkowych czy maskotek. Muszą zaś mieć swoje przybory i długopisy, bo nie wolno ich pożyczać. W salach egzaminacyjnych ławki będą ustawione w taki sposób, by pomiędzy zdającymi zachowany był odstęp co najmniej 1,5 metra. Przed i po każdym egzaminie ławki, krzesła, a także wszelkie materiały i sprzęty, z których korzysta więcej niż jeden zdający, będą dezynfekowane. Szkoła zapewni też płyny do dezynfekcji rąk przy wejściu do szkoły i w każdej sali egzaminacyjnej.

Liczba tegorocznych maturzystów w szkołach, dla których organem prowadzącym jest powiat piaseczyński wynosi 813 absolwentów. Wszystkim zdającym życzymy powodzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię