Harmonogramy się drukują

0
582

Mieszkańcy niepokoją się brakiem harmonogramów odbioru odpadów w sektorach, w których obecne obowiązują do końca czerwca.

Nowe harmonogramy odbioru odpadów obowiązywały od kwietnia. Jedynie te dla sektoru II (południowo-wschodni, od Chylic przez Jazgarzew aż po Bogatki) obowiązują do końca roku. Dla tego sektora bowiem został wcześniej rozstrzygnięty przetarg na odbiór odpadów. Pozostałe dwa sektory oraz PSZOK czekały na ostateczne rozstrzygnięcie przetargu, w którym oferty otwarto w połowie kwietnia. Tak jak prognozowaliśmy, po tym jak PUK Piaseczno nie wygrało przetargu w Lesznowoli, gmina podpisała w ubiegłym tygodniu umowę na realizację zadania w pozostałych obszarach związanych z gospodarką odpadami ze spółką komunalną. Tym samym cały obszar gminy będzie teraz obsługiwać PUK Piaseczno. Oczywiście dopiero po podpisaniu umowy i przedstawieniu przez firmę harmonogramu ich odbioru z poszczególnych ulic, gmina mogła przystąpić do przygotowania informacji dla mieszkańców. A jej brak niepokoi przede wszystkim właścicieli domów jednorodzinnych.

– Wyjeżdżam na wakacje i chciałbym wiedzieć, kiedy śmieci mają być zabierane, by poprosić znajomych o ich wystawienie przed bramę – irytuje się pan Mariusz. – To niepoważne, że tydzień przed rozpoczęciem nowego harmonogramu nadal go nie otrzymaliśmy. Na stronie też są tylko te do końca czerwca – podkreśla. Jak zapewnili nas pracownicy Wydziału Gospodarki Odpadami, harmonogram w wersji elektronicznej pojawi się niebawem na stronie internetowej. Wydrukowane wersje również powinny w najbliższym czasie trafić do mieszkańców. Ich dystrybucją zajmą się pracownicy firmy odbierającej odpady.  W sektorze I, czyli na zachód od torów kolejowych, zmiany, jeśli chodzi o dni odbioru, nie są planowane. Niewielkie zmiany mają być w sektorze II, obejmującym centrum miasta oraz Józefosław i Julianów.