Fontanna na majówkę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ostatni budowlany element Skweru Kisiela, czyli fontanna, właśnie jest wykańczany. Niebawem powinny też pojawić się nowe nasadzenia.

 

W związku z faktem, że prosto z zimy wkroczyliśmy w lato, zainteresowanie zrewitalizowanym Skwerem Kisiela wzrosło. Na razie miejsce przypomina bardziej betonową pustynię niż przyjemny skwer, ale jak zapewnia wiceburmistrz Daniel Putkiewicz, niebawem pojawi się nowa roślinność.

– Mamy już zaktualizowany projekt nasadzeń. Na dniach zostanie ogłoszony przetarg na utrzymanie zieleni, a nasadzenia zostaną objęte roczną gwarancją – informuje Anna Grzeszczak z Biura Promocji. Obecnie trwają odłożone do wiosny prace przy wykończeniu fontanny. Zgodnie z umową, powinny zakończyć się w kwietniu. Sam odbiór prac, a tym samym zakończenie inwestycji, może jeszcze trochę potrwać, ale plac od dawna jest użytkowany przez mieszkańców. Jeśli uda się skończyć fontannę, to zapewne zostanie uruchomiona w majówkę. Gminie z pewnością bardzo na tym zależy, ponieważ w pierwszy weekend maja zaplanowała na placu imprezę pod nazwą Rewia Smaków.

Inwestycja tak czy inaczej zakończy się z rocznym opóźnieniem, ponieważ przed rokiem (pierwotnie miała się zakończyć w grudniu 2016 r.) zapewniano nas, że prace potrwają do 31 maja 2017 r.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama