Emocje pokazane na płótnie

0
700

Piękna i uzdolniona studentka, której pasją jest malowanie, zachwyca nie tylko obrazami, ale też wrażliwością.

Magdalena Gawęcka od dziecka uwielbiała rysować. Tworzyła kolaże z fragmentów kolorowych gazet i projektowała ubrania dla lalek. Swoją pasję rozwijała na zajęciach i warsztatach, na które uczęszczała.

– Od najmłodszych lat rodzice wysyłali mnie na różne zajęcia artystyczne takie jak taniec, teatr, rysunek i malarstwo – mówi Magdalena Gawęcka. – W liceum Cervantesa uczyłam się w klasie o profilu plastycznym. Parę lat uczęszczałam na kursy odbywające się na Akademii Sztuk Pięknych. Zrobiłam licencjat z wizualizacji w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych na kierunku Sztuka Nowych Mediów, gdzie w tej chwili robię magistra. Sądzę, że wszystkie te miejsca wyzwoliły we mnie zarówno wiele wrażliwości jak i uodporniły mnie na krytykę.

Inspiracją jest dla niej piękno – zarówno zewnętrzne, fizyczne, jak też wewnętrzne – piękny umysł. Wrażliwość i intelekt, który chce ukazać na obrazach, są dla niej ważne, bo jak sama mówi, wiele osób zapomina o nich, kierując się oceną wyglądu. Na swoich płótnach Magdalena prezentuje często kobiety oraz motyw ust.

– Uwielbiam piękno, dlatego często bohaterkami moich prac są kobiety. Kiedyś słowo „piękno” było używane jako zamiennik słowa „kobieta” i do dziś można się spotkać z takim określeniem, dlatego mówienie o pięknie zazwyczaj prowadzi nas do mówienia o kobiecie. Moją inspiracją jest również fotografia mody. Osoby, które dają mi natchnienie, to m.in. Max Abadian, JUCO, Txema Yeste, Tony Kelly.

Artystka maluje farbami olejowymi na płótnie, rysuje węglem i fotografuje. Zajmuje się także wykonywaniem grafik takich jak linoryt i sucha igła. Zapytana o to, czym jest dla niej malarstwo, odpowiada:

– Malarstwo jest dla mnie barwą. Cytując Paula Cézanne’a ,,W malarstwie chodzi o to, by w odpowiednim miejscu położyć odpowiedni kolor”. Malarstwo jest czymś, co wypełnia moje życie, jest mi potrzebne, by wyrażać swoje emocje i przekazywać energię. Malarstwo to moja ogromna pasja, chciałabym się temu poświęcić w całości. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będzie można obejrzeć moje prace na własnym wernisażu.

Magdalena Gawęcka zajmuje się także modelingiem. Od pięciu lat bierze udział w pokazach mody. Uczestniczyła w takich wydarzeniach jak Fashion Weekend, Fashion Week, Matrix Global Show czy Wella Trend Vision Awards. Mogliśmy zobaczyć ją także na pokazach takich marek jak Loreal czy Próchnik. Zaprezentowała także ubrania Natalii Kukulskiej czy Nataszy Urbańskiej. Bierze także udział w sesjach fotograficznych.

– Wiele inspiracji czerpię z otoczenia, dlatego cieszę się, że mogę pracować nie tylko jako grafik komputerowy, ale również modelka, ponieważ jest to praca, w której mam okazje poznać wiele ciekawych osób, aktorów, reżyserów, projektantów, fotografów, ludzi, którzy również mają swoje pasje i wzajemnie możemy się od siebie wiele nauczyć – przyznaje Magdalena.
Obrazy artystki możemy podziwiać na fanpage na Facebooku – wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę „Magdalena Wiktoria Gawęcka”.

Fot. Tomasz Konieczny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię