Ekologiczne torby w Zalesiu Górnym

0
720

W ramach akcji „Czyste Zalesie” w sklepach Zalesia Górnego pojawiły się torby wielorazowego użytku. To inicjatywa mieszkańców w imię dobra środowiska.

Ofiarą sukcesu plastiku stała się planeta i jej ekosystemy. Ofiarą tego sukcesu może też wkrótce stać się sam twórca tego materiału – człowiek. Foliówki to plaga naszych czasów. Każdego dnia przybywa ich kolejne tysiące. Są wygodne, lekkie, nie brudzą. Tymczasem rozkładają się setki lat, a ich góry rosną na naszych oczach. Mieszkańcy Zalesia Górnego chcą na to coś zaradzić.

– Nasze stowarzyszenie chce małymi krokami zapobiegać wyniszczającym nasze środowisko działaniom ludzi. Proponujemy, abyście, drodzy zalesianie przyłączyli się do nas w akcji „Czyste Zalesie” i wrócili do zwyczaju używania opakowań wielokrotnego użytku. Od poniedziałku 7 grudnia w sklepach w Zalesiu będą na Was czekały wielorazowe, piękne i trwałe torby. Korzystajcie z nich zamiast plastików – informuje na Facebooku Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesia Górnego.

Program „Czyste Zalesie”

To wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego, Szczepu „Watra”, Klubu Seniora oraz lokalnych sprzedawców. Program sprzyja edukacji ekologicznej mieszkańców oraz zwraca uwagę na problem śmieci w Zalesiu, zalegających w przestrzeni publicznej papierków, puszek, opakowań oraz w szczególności zwykłych plastikowych foliówek, w które codziennie pakujemy zakupy. Tego dotyczy pierwsza ekologiczna akcja, która zaprasza mieszkańców do ograniczenia korzystania z plastikowych torebek jednorazowych. Tym sposobem, organizatorzy zachęcają społeczność do wspólnego dbania o środowisko i czystość Zalesia. Na początek przekazują w ręce mieszkańców kilkaset toreb bawełnianych i siatek wielorazowych. Od 7 grudnia są one dostępne w sklepach oraz na bazarku w zamian za dobrowolne wpłaty do wystawionych skarbonek. Dzięki nim Stowarzyszenie sfinansuje kolejne działania na rzecz „Czystego Zalesia”.

– W następnych krokach zajmiemy się czystością powietrza, upowszechnieniem wiedzy na temat prawidłowej segregacji odpadów oraz wykorzystaniem odpadów biodegradowalnych w naszych gospodarstwach domowych – dodają inicjatorzy.

Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesia Górnego z góry dziękuje za wsparcie swych działań i zaprasza wszystkich, którym na sercu leży dobro naszego środowiska, do aktywnego udziału w programie.

Czytaj więcej: Szansa na bankomat w Zalesiu Górnym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię