Efekt uboczny

0
1230

Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Rokita nie jest już szefem gminnych struktur Prawa i Sprawiedliwości. W oficjalnym oświadczeniu sugeruje, że może mieć to związek ze złożonym przez niego zawiadomieniem o podejrzeniu działania wbrew prawu ze strony prawicowego działacza.

Informacja o zmianach w lokalnych strukturach partii została podana na stronie pispowiatpiaseczynski.pl. – Uchwałami statutowych władz Prawa i Sprawiedliwości podjęto decyzje o reorganizacji struktur partii w powiecie piaseczyńskim. Wiążą się one także za zmianami personalnymi osób odpowiedzialnych za funkcjonowanie struktur PiS w niektórych gminach – czytamy w komunikacie.

Zawiadomienie z podejrzeniem

– Zwróciłem się za pośrednictwem pana Sergiusza Muszyńskiego do pana Mariusza Kamińskiego – szefa Zarządu Okręgowego PiS (Okręg Warszawa II) z prośbą o przedstawienie na piśmie szczegółowych powodów mojego odwołania z funkcji pełnomocnika gminnego Prawa i Sprawiedliwości – napisał Jan Rokita, w przesłanym do redakcji oświadczeniu. – Nigdy nie wystąpiłem przeciwko wartościom oficjalnie głoszonym przez działaczy PiS, o czym najlepiej świadczy m.in. głosowanie nad aktem zawierzenia świętemu Stanisławowi Papczyńskiemu mieszkańców miasta i gminy Góra Kalwaria w ostatnim czasie. Sprawa jest tym bardziej dla mnie zaskoczeniem, iż zbiega się z zawiadomieniem które złożyłem do stosownych organów państwowych w związku z podejrzeniem działania wbrew prawu ze strony jednego ze znanych działaczy prawicowych.

Osobisty konflikt?

Jak dowiedzieliśmy się z nieoficjalnego źródła informacji, wśród lokalnych polityków krąży plotka, że prawdziwym powodem zdegradowania Jana Rokity w strukturach partii jest jego konflikt z szefem powiatowego PiS Sergiuszem Muszyńskim oraz zbytnie „gwiazdorzenie” przewodniczącego w Górze Kalwarii. Pojawiły się też opinie, że chodzi o to, żeby zupełnie pozbyć się Rokity z PiS. Podobno zbyt dobrze układa się jego współpraca, jako przewodniczącego Rady Miejskiej, z rządzącymi gminą samorządowcami z Platformy Obywatelskiej.

– W dalszym ciągu jestem członkiem partii Prawo i Sprawiedliwość, do której jestem zapisany od lipca 2018 roku. Z informacji, które mi przekazano, nie wynika, żeby się to zmieniło – mówi Jan Rokita.

To wyłącznie efekt uboczny

Nowym pełnomocnikiem w gminie Góra Kalwaria został Grzegorz Pruszczyk (radny powiatowy), którego w gminie Lesznowola zastąpiła Renata Mirosław (radna gminy Piaseczno).

– Dokonane przez organy statutowe partii zmiany miały rutynowy charakter, mający na celu usprawnienie naszej działalności – komentuje sytuację Sergiusz Muszyński, pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w powiecie piaseczyńskim. – Zmiany personalne osób odpowiedzialnych za poszczególne gminy to wyłącznie efekt uboczny przekształceń organizacyjnych, w wyniku których działania struktur z Lesznowoli będą obecnie koordynowane z Piasecznem, zaś Góry Kalwarii z Tarczynem i Prażmowem. Władze partii uznały, że w ten sposób będziemy działać efektywniej, lepiej dostosowując się organizacyjnie do struktury społecznej naszego powiatu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię