Dzień ze stołeczną policją

215

Funkcjonariusze stołecznej policji o różnych specjalnościach pokazali uczniom „Budowlanki”, jak wygląda ich praca.

To w tej szkole, w ZSP im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii,  uczniowie liceum ogólnokształcącego uczą się w klasach o profilach ochrona granicy państwowej oraz służba policyjna.

Policjanci zaprezentowali m.in. techniki samoobrony i obezwładniania osób przy wykorzystaniu środków przymusu bezpośredniego. Policyjni komandosi udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu w warunkach bojowych, a także przy pomocy robota usunęli paczkę, w której skaner wykrył ładunek wybuchowy. Technicy kryminalistyki pokazali, jak zabezpiecza się odciski palców, obuwia oraz jak utrwala się zapachy.

Na zewnątrz szkoły odbył się pokaz wyszkolonych koni oraz psów, służących razem z funkcjonariuszami Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego KSP.

Na parkingu policjanci z Komendy Stołecznej zaprezentowali m.in. nowy radiowóz, wykorzystywany przez grupę SPEED, łódź motorową oraz motocykle.

Dzień z policją miał na celu umożliwienie uczniom zdobycia szczegółowych informacji na temat procedur rekrutacyjnych. W szkole zostało specjalnie przygotowane stanowisko przez pracowników Wydziału Kadr KSP.