Dziękczynienie za kanonizację

204

Tłumy wiernych zgromadziły się przy kościele na Mariankach, aby podziękować za kanonizację św. o. Stanisława Papczyńskiego.
W sobotę 11 czerwca w Górze Kalwarii na Mariankach odbyły się uroczystości dziękczynne za kanonizację świętego ojca Stanisława Papczyńskiego. Założyciel i pierwszy przełożony generalny Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia NMP tydzień wcześniej został włączony przez papieża Franciszka w poczet świętych Kościoła katolickiego. Wydarzenie zgromadziło wiernych z całej Polski i nie tylko. Dla tych, którzy nie mogli przyjechać na Marianki, udostępniono relację na żywo w internecie.
O godzinie 17.00 rozpoczęło się czuwanie modlitewne przy grobie świętego Stanisława. Następnie godzinę później odbyła się msza święta dziękczynna pod przewodnictwem księdza kardynała Kazimierza Nycza, a homilię wygłosił ksiądz arcybiskup Henryk Hoser. Na uroczystości zgromadzili się Marianie ze wszystkich stron świata. Po zakończonej mszy księża zaprosili wszystkich zebranych na agapę, czyli wspólny posiłek o charakterze religijnym. Później występował dziecięcy zespół regionalny z miejsca, w którym urodził się ojciec Papczyński – Małe Podegrodzie.
– Wszystko było bardzo dobrze zorganizowane. Pojawiło się wielu znanych zakonników, bardzo się cieszę, że mogłam w tym uczestniczyć – powiedziała nam pani Anna.
Gdy zaczynało się ściemniać, był jeszcze wspólny polonez, a potem apel maryjny. Wydarzenie zakończył koncert uwielbienia prowadzony przez zespół BoguSław. Całość trwała do późnych godzin wieczornych.