Dożynki w rytmie disco

0
271

Święto plonów w Prażmowie uświetnił występ gwiazdy disco polo – zespołu ShanteL.

 

Jak co roku pod koniec lata rolnicy świętowali koniec plonów i dziękowali za zbiory. Prażmowskie dożynki odbyły się w ostatnią sobotę. Oprócz dziękczynnej Mszy Świętej tradycyjnie nastąpiło dzielenie się chlebem.
– Dożynki przypominają nam, że to dzięki ciężkiej pracy rolnika na nasze stoły codziennie trafia chleb – mówił wójt gminy Prażmów Sylwester Puchała, dziękując rolnikom za ich pracę i życząc wytrwałości i zawsze satysfakcjonujących plonów. Starostami tegorocznego święta plonów zostali Państwo Jadwiga i Mariusz Łukasiewicz. Wójt nie ukrywał dumy z młodych gospodarzy.
– Prowadzą jedno z największych w gminie gospodarstw: 100 hektarów ziemi rolnej, 80 sztuk bydła mlecznego i już mają plany dalszego rozwoju – wyliczał. Na uroczystościach pojawili się przedstawiciele samorządu, policji i straży pożarnej. Nie zabrakło też samych mieszkańców. Na najmłodszych czekały dmuchańce, lizaki i przedstawienie o Czerwonym Kapturku. Starsza widownia bawiła się z Kabaretem K2, gwiazdą wieczoru zespołem ShanteL, a tuż po zapadnięciu zmroku przyszedł czas na dyskotekę pod chmurką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię