Doświadczenie zdobędą w Koszarach Fot. Powiat Piaseczyński

Doświadczenie zdobędą w Koszarach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Uczniowie szkół gastronomicznej i budowlanej będą odbywać praktyki i zdobywać doświadczenie zawodowe w firmach należących do Grupy Arche, w której skład wchodzi m.in. Hotel Koszary w Górze Kalwarii.

 

Hotel Koszary powstał w dawnych XIX-wiecznych koszarach zbudowanych dla carskiego pułku. To niezwykła inwestycja, o której mówi się, że pomoże zmienić wizerunek Góry Kalwarii.

Powstanie dobra i oryginalna restauracja, otwarta na lokalną społeczność. Lokal będzie się opierał na tradycji miejsca, w którym się znajduje. Powstanie też trzy gwiazdkowy hotel o loftowym charakterze, którego wnętrza tworzy oryginalna, XIX-wieczna ceramiczna cegła.

Hotel i restauracja to zakład pracy dla mieszkańców, miejsce spotkań dla nich, ale także szansa dla miasta. Hotelowi goście na pewno chętnie zwiedzą miasto o tak bogatej historii.

Pierwszą namacalną zmianą dla miasta była zmiana wyglądu koszarowców z odrapanej ruiny w architektoniczną perełkę. 5 kwietnia, jeszcze przed otwarciem, powiat piaseczyński podpisał porozumienie o współpracy z Grupą Arche na mocy którego uczniowie gastronomika i budowlanki będą zdobywać wiedzę praktyczną i doświadczenie zawodowe w firmach należących do tej spółki.

Dla uczniów szkół znajdujących się w Górze Kalwarii to duża szansa na zdobycie doświadczenia zawodowego. Grupa Arche to nie tylko hotel i restauracja, ale też m.in. znany deweloper.

– Spadli nam państwo z nieba – powiedział wicestarosta Arkadiusz Strzyżewski. – Dzięki wam niszczejące przez 15 lat koszary wracają do życia, powiat i gmina mają korzyści w postaci czynszu i podatku, a ponad 30 mieszkańców znalazło pracę w hotelu – wyliczał. – Wiemy, że Arche to nie tylko Góra Kalwaria; wasza firma odrestaurowała wiele innych zabytkowych obiektów w całym kraju. A nam zależy na współpracy z dużymi, sprawdzonymi partnerami. Liczymy na to, że nasi uczniowie będą mieli szansę uczyć się od najlepszych, nie tylko tutaj, ale również w innych hotelach w Polsce. Chcemy, aby byli dobrze przygotowani do wejścia na rynek pracy.

Jednak dla Grupy Arche szkoły o takim profilu to również spore korzyści.

– Prowadzimy hotele oraz restauracje i te szkoły są idealnie pod nas, jakby dla nas stworzone  – zauważył prezes Grupy Arche Władysław Grochowski. – Jestem przekonany, że współpraca ułoży się pomyślnie, z korzyścią dla obu stron.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama