Doskonałe miejsce do mieszkania

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Powiat piaseczyński to prężnie rozwijający się region posiadający wiele atutów.

 

Jego lokalizacja w pobliżu Warszawy oraz konkurencyjne ceny mieszkań sprawiają, że mieszkańców z roku na rok przybywa. Z czego to wynika i co oznacza dla powiatu?

Według danych Urzędu Statystycznego w Warszawie, w latach 2014-2017 w powiecie piaseczyńskim przybyło niemal 8 tysięcy mieszkańców. To całkiem sporo, biorąc pod uwagę, że w zeszłym roku było nas 182 076 osób.

Największy przypływ ludności odnotowują Piaseczno oraz Lesznowola. W Górze Kalwarii i Konstancinie-Jeziornie, podobnie jak w Prażmowie i Tarczynie, wzrost jest raczej stabilny.

Czemu w naszym powiecie przybywa mieszańców?

– Ludzie z Polski w poszukiwaniu pracy często wybierają Warszawę, jednak mieszkania w naszym powiecie są znacznie tańsze. Komunikacja ze stolicą jest coraz sprawniejsza. Staliśmy się więc naturalnym miejscem osiedlania osób z południa Polski, np. Kielc czy Radomia, którzy w Warszawie. Jest taniej, ale na tyle blisko, że można codziennie do stolicy dojezdżać – mówi nam Arkadiusz Strzyżewski, wicestarosta powiatu piaseczyńskiego.

Powiat piaseczyński ma także niezaprzeczalną zaletę, czyli przyrodę.

– U nas jest zielono, ale wciąż blisko metropolii – mówi nam Strzyżewski.

Faktycznie, nasz powiat przyrodą może się pochwalić. 40 km brzegu Wisły, Kraina Jeziorki, Górki Szymona i przepiękne Lasy Chojnowskie to naturalne okoliczności przyrody naszych mieszkańców.

Poza tym, nasze miasta niezaprzeczalnie pięknieją. Rewitalizacje placów publicznych i parków powodują, że podwarszawskie miasta przestają kojarzyć się z sypialnią stolicy, a zaczynają żyć własnym życiem.

Coraz więcej imprez kulturalnych, odbywających się w plenerze również o tym świadczy. Kina plenerowe, Noc Muzeów, festiwale muzyczne to imprezy, które przyciągają coraz większą ilość mieszkańców.

W związku z napływem ludności przybywa także wpływów do budżetu z podatku PIT, a co za tym idzie również inwestycji, które mogą być realizowane przez powiat i gminy.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama