Dołożą na „jedynkę”?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zakończył się przetarg na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 1 w Konstancinie-Jeziornie. Niestety najniższa oferta i tak przekracza budżet na tę inwestycję.

 

Przebudowa konstancińskiej „jedynki” to jedna z najważniejszych tegorocznych inwestycji w gminie. Zlokalizowana między ulicami Wojewódzką i Rycerską szkoła czeka na rozbudowę od wielu lat. Projekt został przygotowany w zeszłym roku po licznych konsultacjach, nie tylko z reprezentantami środowiska szkolnego, ale również z mieszkańcami Skolimowa. W założeniu bowiem hala gimnastyczna ma być dostępna nie tylko dla uczniów, podobnie jak obecnie sportowy teren zlokalizowany wokół budynku. Dzięki osobnemu wejściu, po zakończeniu zajęć lekcyjnych będą z nich mogli korzystać także mieszkańcy.

Nowa hala sportowa powstanie od strony ul. Wojewódzkiej, częściowo na gminnej działce sąsiadującej z terenem szkoły. Jak zapewniają władze gminy, budowa nie zniszczy istniejącego boiska ani nie odbędzie się kosztem wycinki starych sosen rosnących wokół placówki. Co więcej, zieleni ma przybyć. Nowatorski projekt przewiduje bowiem pokryty roślinnością dach oraz pnącza na elewacji budynku. Rozebrana ma zostać również stara stołówka, a halę ze starą częścią szkoły ma połączyć piętrowy łącznik, w którym znajdzie się zaplecze dla hali, czyli szatnie, toalety, magazynek i pomieszczenie dla trenerów, ale również 3 nowe sale lekcyjne. W ramach inwestycji powstanie też nowoczesna kuchnia i przestronna stołówka. Koszty całej inwestycji przewidziano na 11,7 mln zł. Na samą budowę gmina przeznaczyła 9 mln zł. Niestety w zakończonym 5 kwietnia przetargu złożono dwie oferty na kwoty 10,4 oraz 13,9 mln złotych. Zapytaliśmy władze gminy, jakie mają w związku z tym plany.

– Na najbliższej sesji rady gminy poprosimy radnych o zwiększenie środków na tę inwestycję – poinformował nas wiceburmistrz Ryszard Machałek. Jeśli 25 kwietnia radni zdecydują się dołożyć nieco środków na to zadanie, możliwe będzie pozytywne rozstrzygnięcie przetargu.

Zgodnie z wcześniejszymi założeniami szkoła miałaby zyskać nowe oblicze przed rozpoczęciem roku szkolnego 2019/2020.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama