Dla Wojtusia

0
104

Zagrali koncert charytatywny dla Serduszka Wojtusia. Występowi towarzyszyło wiele innych wydarzeń. To kolejna akcja w ramach pomocy dla nienarodzonego chłopca z wadą serca.

Chłopiec przyjdzie na świat w lutym. Ma bardzo rzadką wadę serca, która wymaga skomplikowanej operacji w klinice w niemieckim Münster. Tam też ma odbyć się poród.  Szacowany koszt porodu i operacji to około 350 tysięcy złotych. Jego rodzice, mieszkańcy Czachówka, nie byli w stanie sami zdobyć takiej kwoty. Postanowili uruchomić zbiórkę charytatywną. Włączyło się w nią wiele osób chcących im pomóc. W sobotę 18 stycznia odbyła się kolejna akcja. W koncercie wystąpiły zespoły Air Band, Big Band Dla Frajdy oraz Jankes. Było tez dużo dodatkowych atrakcji, między innymi kawiarenka, foto-budka i malowanie twarzy dla dzieci. Całą imprezę rozpoczął pokaz strażaków z OSP w Górze Kalwarii.

– Udało nam się już zebrać pieniądze na operację. Jednak zbieramy dalej. Chcemy zdobyć fundusze na leczenie chłopca w późniejszym okresie. Uważam, że jak tylko można, to trzeba pomagać ludziom. – mówi Izabela Banasiak-Matusik, sołtys Czachówka. –  Nie było z nami rodziców Wojtusia, bo już wyjechali dziś do Niemiec. Musieli się zgłosić do kliniki kilka tygodni przed planowanym porodem.

Pieniądze dla Serduszka Wojtusia będą zbierane również 25 stycznia, podczas pikniku zimowego przy szkole w Uwielinach.