Człowiek – nie autysta

0
227

W dniach 17-18 kwietnia w sali widowiskowej biblioteki, w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym odbędzie się konferencja „Człowiek – nie autysta”. Organizatorami są rodzice dzieci ze spektrum autyzmu zrzeszeni w Komitecie Rodziców Piaseczno i Stowarzyszeniu Auxilium; działający w pełni społecznie.

Wydarzenie jest możliwe dzięki dofinansowaniu  gminy Piaseczno i Powiatu Piaseczyńskiego oraz uprzejmości dyrekcji biblioteki w CEM. Konferencja jest  odpowiedzią na potrzebę lokalnej społeczności, w szczególności rodziców dzieci z autyzmem, okazją do uhonorowania  miesiąca autyzmu.

Poprzednia konferencja, również zorganizowana przez nas spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, co uwiadomiło nam skalę potrzeb i problemów, w szczególności edukacji lokalnej społeczności  w temacie autyzmu.

Uczestnikami konferencji oprócz rodziców jest duża grupa nauczycieli i specjalistów z piaseczyńskich szkół, zainteresowanych tematyką autyzmu, jak też dla samych osób dorosłych w spektrum autyzmu.

Podczas wydarzenia zabiorą głos głównie osoby w spektrum autyzmu, samorzecznicy, w tym najmłodszy w wieku 12 lat. Opowiedzą nam o swoich doświadczeniach, to najlepsza lekcja usłyszeć jak nasi prelegenci radzą sobie w życiu dorosłym, jak wyglądał ich okres szkolny, gdzie szukali pomocy.

Celem konferencji jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat autyzmu, tolerancji i akceptacji społeczeństwa na różnorodność. Szczegóły na stronie https://facebook.com/events/s/konferencja-cz%C5%82owiek-nie-autys/2609403239348735/?ti=cl