Chodnik obywatelski

0
519

Chodnik na ulicy Pijarskiej będzie miał nową nawierzchnię. Remont realizowany jest w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego.

Na ulicy Pijarskiej, wzdłuż osiedla Spółdzielni Mieszkaniowej, trwają prace przy wymianie chodnika. Stare, popękane i nierówne płyty zostaną zastąpione nową nawierzchnią z kostki brukowej. Dotyczy to odcinka od przystanku autobusowego przy sklepie Młyn do ulicy Kościuszki. Remont chodnika ma trwać dwa tygodnie i kosztować 97,7 tys. zł.

– Jest to jedno z zadań realizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2019 r. – wyjaśnia Piotr Chmielewski, rzecznik burmistrza Góry Kalwarii. – Projekt ten zgłosiła jedna z mieszkanek, a obecnie radna Iwona Szymańska ze Stowarzyszenia Razem dla Góry.

– Ten brzydki chodnik od razu się rzucał się w oczy – opowiada Iwona Szymańska. – Tym bardziej, że po drugiej stronie ulicy chodniki były już wcześniej ładne i równe. Projekt zgłaszałam osobiście, ale w imieniu naszego stowarzyszenia. Sprawa wydawała się początkowo trudna ze względu na to, że teren jest własnością spółdzielni mieszkaniowej i musiała ona wyrazić zgodę na to, żeby Gmina wykonała coś na jej terenie. Na szczęście spółdzielnia bardzo chętnie udzieliła tej zgody, projekt został przegłosowany i za chwilę będziemy mieli nowy chodnik.