Burgery w zamian za śmieci

0
545

Zrób coś dobrego dla planety i dostań w zamian smacznego burgera. Ciekawa inicjatywa społeczna zawita do Magdalenki.

Głównym celem cyklicznej akcji „Piknik z Kiwi” jest oczyszczanie Lasu Kabackiego i okolic z wszechobecnych śmieci. Społeczna inicjatywa sprzyja również integracji lokalnej społeczności oraz edukacji ekologicznej dorosłych i dzieci. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 18 października na skraju lasu w Magdalence. Organizatorzy z torbami na śmieci i elektrycznym grillem czekać będą na chętnych od 12:00 do 17:00 na Górkach Piaskowych przy ulicy Brzozowej. Impreza odbywać się będzie w reżimie sanitarnym, a patronat nad nią objęła Gmina Lesznowola. Na czym polega akcja?

– Często rozmawiamy o tym, jak zaśmiecone są leśne rejony. Przy okazji spacerów zbieramy butelki, plastikowe torebki, opakowania i inne nieczystości, które napotykamy na naszej drodze. W końcu porozumieliśmy się, żeby zadziałać na większą skalę –  organizatorzy tłumaczą ideę swoich pikników.

Prosty plan działania

Aby przyłączyć się do szczytnego wydarzenia wystarczy wziąć od organizatorów oznakowaną torbę na śmieci i iść na spacer do lasu w Magdalence. Kto zwróci worek wypełniony odpadkami z okolic, otrzyma darmowego świeżego burgera z grilla oraz aloesową lemoniadę. Będzie też miejsce aby usiąść i zjeść, oraz wspólnie spędzić miło czas. Inicjatorzy zachęcają do przybywania na wydarzenie z przyjaciółmi, rodziną, a także ze zwierzakami, dla których przewidzieli pyszne przekąski. Co więcej, maskotką i twarzą całego wydarzenia jest pies organizatorów o imieniu Kiwi.

Pozostałe edycje bardzo udane

– Efekt niedzielnego sprzątania lasu to ponad 150 worków wypełnionych śmieciami, plus takie znaleziska jak duży, stary dywan czy zepsuta, porzucona w lesie hulajnoga elektryczna – pisali inicjatorzy po ostatnim wydarzeniu, na którym pojawiło się około 200 osób. Pozostałe edycje pikniku miały miejsce na Ursynowie przy oczku wodnym Moczydło oraz nieopodal stacji metra na skraju Lasu Kabackiego. Na wydarzeniach zobaczyć można było cały przekrój społeczny – udział brali ludzie starsi, młodzi, dzieci, mięsożercy i weganie. Wszyscy tak samo pozytywnie nastawieni oraz entuzjastycznie wypowiadający się o akcji i wyrażający potrzebę regularnego jej organizowania.

Zachęcamy wszystkich do udziału!

Czytaj więcej: Plastikowe butelki będą rozkładały się szybciej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię