Biegam, Bo Lubię w 2020

0
301

Już 23 stycznia ruszą zapisy na pierwszy z czterech biegów tegorocznej edycji Biegam, Bo Lubię Lasy. Zawodnicy wystartują 23 lutego.

Organizatorami tego mającego na celu popularyzację biegania na terenie obszarów leśnych wydarzenia są Lasy Państwowe, Centrum Informacyjne Lasów Państwowych, Nadleśnictwo Chojnów, Club bbl oraz Fundacja Wychowanie Przez Sport.

– Biegi będą odbywały się na dwóch dystansach: 5 i 10 kilometrów. Trasa dla zawodników maszerujących w kategorii nordic walking również będzie miała długość 5 kilometrów – wyjaśnia Sławomir Fiedukowicz, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Chojnów. – Dodatkowo, wzorem poprzednich edycji, będzie cały szereg biegów dla dzieci. Będziemy też prowadzić działania edukacyjne na Zimnych Dołach, czyli tam, gdzie będzie start i meta wszystkich biegów. – Na prośbę fundacji wytyczamy w tym roku nowe trasy. Oczywiście zrobimy też na nich nowe oznakowania.

Cykl czterech biegów w ramach 6. Grand Prix Biegam, Bo Lubię Lasy zaplanowano na następujące terminy: 23 lutego, 19 kwietnia, 26 lipca oraz 25 października.

Od zawodników będzie pobierana opłata startowa w wysokości 15 zł. Zebrane w ten sposób pieniądze, tak jak w poprzednich latach, zostaną przeznaczone na cel charytatywny.

Zapisy zostaną uruchomione 23 stycznia o godzinie 17.30. O zapisie na bieg/marsz decyduje kolejność zgłoszeń przez formularz elektroniczny oraz zaksięgowanie opłaty startowej. Zgłoszenia elektroniczne przyjmowane będą do 20.02.2020 roku do godziny 23.59 lub do wcześniejszego wyczerpania limitu.

Przed każdą odsłoną cyklu (zima, wiosna, lato, jesień) formularz elektroniczny będzie na nowo otwarty dla wszystkich chcących wziąć udział w biegu lub marszu. Limit uczestników startujących w zimowej odsłonie został określony dla biegaczy na 425 osób i na 75 dla chodziarzy nordic walking. W biegach dzieci nie będą obowiązywały limity.