Bibliotekarze we Wrocławiu

0
317

W ubiegłym tygodniu we Wrocławiu odbył się Światowy Kongres Bibliotek i Informacji. Piaseczno reprezentowali bibliotekarze z Biblioteki Publicznej.

Podczas imprezy, która odbyła się w Polsce po raz trzeci, bibliotekarze z całego świata mogli wziąć udział w przeróżnych wykładach i spotkaniach, wymieniali się doświadczeniami i pomysłami. Atrakcją okazał się również Bulwar Bibliotek, na którym polskie placówki mogły wystawić swoje roll-upy. Nie zabrakło akcentu z Piaseczna, a mianowicie planszy prezentującej Literacką Mapę Piaseczna, którą wyróżnił w swoim tekście portal lustrobiblioteki.pl.
– Podczas Kongresu IFLA 2017 we Wrocławiu specjalnym miejscem promującym polskie bibliotekarstwo był Bulwar Bibliotek. Polskie biblioteki, a także biblioteczne projekty i programy realizowane w Polsce lub we współpracy z polskimi instytucjami były prezentowane w formie roll-upów z tekstami w języku angielskim. Nasza biblioteka zgłosiła dwa pomysły – Literacką Mapę Piaseczna oraz QUEST – Szlakiem piaseczyńskich Żydów. Obydwa zostały przyjęte i wzbudzały zainteresowanie uczestników kongresu – przyznaje Sylwia Chojnacka-Tuzimek, specjalista ds. promocji Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno.
Bibliotekarze z Piaseczna mieli także okazję wziąć udział w Kongresie.
– Naszą bibliotekę na kongresie IFLA we Wrocławiu reprezentowały 3 osoby – ja i Przemysław Kowalski – stypendyści Ministra Kultury – oraz Anna Wysocka, która pojechała na kongres w charakterze wolontariuszki, pracowała po kilka godzin dziennie, ale jednocześnie też miała możliwość udziału w sesjach, prezentacjach i warsztatach. Był to wyjątkowy czas na wymianę doświadczeń, poznawania innych kultur oraz czerpania niezwykłych inspiracji od bibliotekarzy z całego świata – mówi Sylwia Chojnacka-Tuzimek.
Znając piaseczyńskich bibliotekarzy, jesteśmy pewni, że skorzystali oni z warsztatów i już niedługo wprowadzą w życie nowe pomysły zainspirowane IFLĄ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię