Biblioteczne przeprowadzki

281

Trwająca właśnie przeprowadzka trzech gminnych bibliotek nieco dezorientuje czytelników.

Pracownicy Biblioteki Publicznej w Piasecznie przyznają, że dostają dużo pytań dotyczących możliwości wypożyczania książek, ich zwracania i dalszego funkcjonowania oddziałów.

– Zapewniam, że żadna z placówek nie zostanie zamknięta, wręcz przeciwnie – zyskujemy nową bibliotekę, zlokalizowaną w budynku Centrum Edukacyjno-Multimedialnego – mówi Sylwia Chojnacka-Tuzimek, zastępca dyrektora biblioteki. Zmiany dokonały się w księgozbiorach – książki z biblioteki na ul. Kościuszki trafiły do CEM, filia Osiedle oddała swoje zbiory bibliotece na ul. Kościuszki, a na półkach placówki przy Szkolnej pojawiły się pozycje z Chojnowa. W tym ostatnim będzie działał punkt biblioteczny. Dodatkowo wszystkie księgozbiory zostaną jesienią uzupełnione o nowe pozycje.

W związku z przeprowadzką oraz okresem wakacyjnym, biblioteki działają według zmienionego harmonogramu – warto go na bieżąco sprawdzać na stronie internetowej. W tej chwili biblioteka główna oraz na ul. Szkolnej nie realizują rezerwacji elektronicznych. Utrudnieniem dla czytelników mogą być też maile wysyłane automatyczne z systemu bibliotecznego, które czasem wprowadzają w błąd, podając już nową nazwę placówki. Książki jednak nadal należy zwracać w tym miejscu, w którym się je wypożyczało.

– My zadbamy o to, by trafiły one do odpowiedniej placówki po zmianie – tłumaczy Łukasz Krzysztof Załęski, dyrektor biblioteki. Otwarcie biblioteki w CEM nastąpi we wrześniu.

– Będą animacje dla dzieci, koncerty, warsztaty, zajęcia, spotkania autorskie i wiele, wiele więcej – zdradza Sylwia Chojnacka -Tuzimek. – Książki zaczniemy jednak wypożyczać w nieco późniejszym terminie. Zachęcamy do zaglądania na naszą stronę internetową, gdzie pojawią się wszystkie informacje.