Bezpłatna szkoła rodzenia w szpitalu św. Anny w Piasecznie

0
1270

6 października 2020 r. szpital św. Anny w Piasecznie uruchamia bezpłatną szkołę rodzenia dla przyszłych mam. Ze szkoły może skorzystać każda kobieta od 21. tygodnia ciąży.

Szkoła oferuje szeroki, ponadstandardowy program zajęć, a każde zagadnienie omawiane będzie przez osobnego wykładowcę – specjalistę w swojej dziedzinie. – Zależało nam, aby w programie naszej szkoły zostały omówione wszystkie możliwe tematy, które nurtują przyszłe mamy. Dlatego postanowiliśmy poszerzyć zajęcia w szkole o kwestie związane ze znieczuleniem, emocjami w ciąży i po porodzie a także bardzo ważne ćwiczenia praktyczne. Dodatkowo uatrakcyjniliśmy spotkania o panel dotyczący masażu Shantala – mówi Ewa Ciechowicz, położna koordynująca szkołą rodzenia – Co ważne, postanowiliśmy, aby każdy temat prowadzony był przez specjalistę w danej dziedzinie. Zadbaliśmy o to, aby wybrane osoby były ekspertami w poruszanym temacie, a co najważniejsze, aby miały doświadczenie zdobyte przez lata pracy w szpitalu.  Ważne jest, aby przyszłe mamy były dobrze poinformowane i „zaopiekowane”, aby czuły się pewnie i komfortowo w czasie porodu i po porodzie – dodaje.

W programie zajęć znajdą się:

 1. Omówienie tematów z zakresu: ciąża, poród, połóg, pielęgnacja noworodka, laktacja
 2. Ćwiczenia praktyczne z zakresu: aktywność w porodzie, pielęgnacja noworodka, pierwsza pomoc noworodka, laktacja
 3. Instruktaż masażu Shantala
 4. Ćwiczenia mięśni dna miednicy
 5. Emocje w ciąży, w porodzie i po porodzie
 6. Formy łagodzenia bólu porodowego

Szkołę rodzenia prowadzą specjaliści:

 1. Ewa Ciechowicz – położna, koordynator szkoły rodzenia
 2. Anna Kwiatkowska – położna, doradca laktacyjny,
 3. Paulina Gano – położna, instruktor masażu Shantala,
 4. Katarzyna Rogowska – położna, terapeuta uroginekologii
 5. Piotr Barabaniec – ratownik, pierwsza pomoc noworodka
 6. Adriana Dąbrowska – psycholog, psychodietetyk
 7. Krystyna Zdziechowska – anestezjolog, znieczulenie do porodu

Zajęcia szkoły rodzenia odbywać się będą dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki  w dwóch turach – o godz.  16:00 lub od 17:30. Start 6 października, szpital św. Anny w Piasecznie, ul. Mickiewicza 39.

Szpital planuje także przeprowadzenie kolejnych tur szkoły rodzenia w późniejszych terminach. Zainteresowane mamy (nie tylko z Piaseczna, lecz z całej aglomeracji warszawskiej, a nawet całej Polski) chęć wzięcia udziału w bezpłatnych zajęciach szkoły rodzenia mogą zgłaszać telefonicznie: 661 300 190.

 

Czytaj także: Jadłodzielnia znów otwarta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię