Automobilklub Piaseczyński

279

Podczas Oldtimer Show odwiedziliśmy stoisko Automobilklubu Piaseczyńskiego. Czym się zajmują jego członkowie, ilu ich jest i jak się zapisać?

Najbardziej znany automobilklub w Polsce to oczywiście Automobilklub Polski. Powstał w 1908 roku, aby zrzeszać niezbyt licznych wówczas kierowców. Automobilkluby powstają także w miastach i danych regionach. Stowarzyszenie automobilistów funkcjonuje także w Piasecznie.

Automobilklub Piaseczyński (AKP) zrzesza aktualnie 50 członków. Nie trzeba mieć jakiegoś wyjątkowego samochodu aby zostać członkiem, wystarczy się zapisać. Najłatwiej jest to zrobić przez stronę internetową automobilklubpiaseczynski.pl.

Automobilklub Piaseczyński, podobnie jak wszystkie takie kluby w Polsce, ma na celu upowszechnianie kultury motoryzacyjnej, popularyzowanie sportów motorowych oraz zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Grupa Offroad Piaseczno, organizująca rajdy i wyjazdy terenowe, jest partnerem Automobilklubu Piaseczyńskiego

AKP organizuje zloty samochodowe, rajdy, charytatywne pikniki. Bierze udział w największych polskich targach motoryzacyjnych jak Warsaw Motor Show czy Oldtimer Show. Jest zrzeszony w Polskim Związku Motorowym.

– 1 września organizujemy wspólnie z Muzeum Techniki im. Władysława Drybsa V Piaseczyński Rajd Pojazdów Zabytkowych, który jest jedną z eliminacji Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Pojazdów Zabytkowych – mówi nam Łukasz Cabaj, prezes AKP. Przegląd Piaseczyński objął rajd patronatem.

– Do naszego Automobilklubu może zapisać się każdy, wystarczy chcieć – mówi nam Łukasz Cabaj.

Gorąco polecamy wydarzenia organizowane przez AKP.