Asfalt ma wrócić

0
505

Mieszkańcy skarżą się na stan nawierzchni ulicy Pomorskiej w Zalesiu Dolnym. Zerwany w trakcie prac wodociągowych asfalt ciągle nie został położony.

Liczący kilkaset metrów fragment ulicy Pomorskiej to zmora kierowców. Mniej więcej połowa północnego pasa jezdni jest pozbawiona asfaltu. To znacznie utrudnia poruszanie się po drodze i stanowi zagrożenie dla ruchu. Kierowcy bowiem w miarę możliwości starają się jechać po asfalcie, zajmując przeciwległy pas ruchu.

– Ja rozumiem, że rozkopali, bo robili jakieś prace wodociągowo-kanalizacyjne. Ale od ponad miesiąca tam nikogo nie widać, a ulica zostawiona bez naprawy – mówi jeden z mieszkańców. Podobnie sytuacja wygląda na ulicy Broniewskiego. PWiK prowadził w tym obszarze swoją inwestycję od wakacji. Prace ziemnie zakończyły się już jakiś czas temu, ale nawierzchnia nie została przywrócona do pierwotnego stanu.

– Warto pamiętać o tym, że prace nie kończą się w momencie położenia rur, trzeba jeszcze sprawdzić działanie instalacji i warto to zrobić przed położeniem asfaltu – zauważa wiceburmistrz Robert Widz. – PWiK oczywiście ma obowiązek naprawić nawierzchnię. Powinno to nastąpić do końca listopada – informuje.