Angry plants

0
243

Naprzeciw „wściekłych roślin” stanęły tłumy osób, które były ciekawe ich wyjątkowego sposobu odżywiania.

W dniach od 3 do 7 maja w Ogrodzie Botanicznym Polskiej Akademii Nauk w Powsinie, który znajduje się przy ulicy Prawdziwka 2 (na granicy gminy Konstancin-Jeziorna z Warszawą), odbył się wyjątkowy festiwal roślin owadożernych. Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczyło zakupić zwykły bilet do Ogrodu, gdyż festiwal nie był biletowany. Impreza przyciągnęła tłumy ludzi, a przed wejściem ustawiały się kolejki.
Wystawa połączona z targami obejmowała kilka tysięcy roślin, w tym: rosiczki, muchołówki, które można było nabyć, potrafiące pożreć myszy, a nawet niewielkie ptaki, dzbaneczniki, a także przekraczające metr wysokości kapturnice. Ponadto widzowie mogli w określonych godzinach obejrzeć pokazy karmienia.
– Bardzo dużo ludzi, przez to też byłem trochę zniechęcony, gdyż ciężko było się w ogóle przedrzeć, żeby cokolwiek zobaczyć w trakcie tych pokazów. Mimo to uważam, że było to naprawdę bardzo fajne wydarzenie, mnóstwo oryginalnych roślin, których z obawy o własne zdrowie raczej starałem się nie dotykać (śmiech) – powiedział nam jeden z uczestników festiwalu.
Ci, na których rosiczki nie zrobiły wrażenia, mogli również obejrzeć w miniony weekend wystawę zatytułowaną „Najpiękniejsze Kury Świata”, na której pojawił się drób „z ogonami jak welon panny młodej”. Wystawa była objęta honorowym patronatem Ambasady Japonii w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię