8 milionów pasażerów

W pierwszym półroczu 2018 r. Port Lotniczy im. F. Chopina obsłużył 8 mln pasażerów. To o 14,8% więcej niż w tym samym okresie w 2017 r.

 

W zeszłym roku pisaliśmy, że w okresie od stycznia do czerwca 2017 r. warszawskie lotnisko obsłużyło 7 mln pasażerów. W tym roku pasażerów było o milion więcej.

Warszawskie Okęcie to największe polskie lotnisko. Otwarte w 1934 r., z roku na rok zwiększa ilość obsługiwanych pasażerów. W pierwszej połowie roku z usług w ruchu międzynarodowym skorzystało 7 milionów osób, co stanowi wzrost względem zeszłego roku o 20,3%, z kolei w ruchu krajowym 820 tys. osób. Łącznie więc lotnisko obsłużyło blisko 8 mln osób.

– Nasz port konsekwentnie umacnia się na pozycji lidera w regionie – mówi Hubert Wojciechowski, Dyrektor Biura Marketingu i PR Lotniska Chopina. – W okresie styczeń-czerwiec liczba obsługiwanych pasażerów wzrosła o blisko 15% w porównaniu z rokiem 2017, a udział pasażerów tranzytowych zbliża się do poziomu 30%. Potwierdza to dynamicznie rosnący potencjał przesiadkowy regionu Europy Środkowo-Wschodniej – dodaje Hubert Wojciechowski.

Z Lotniska Chopina możemy podróżować do 52 państw, na 123 regularnych trasach, obsługiwanych przez 33 przewoźników. Jeżeli natomiast uwzględnimy loty czarterowe z Okęcia, możemy polecieć w 178 kierunkach.
W tym roku do oferty lotniska dołączyło kilka nowych połączeń: do Bordeaux, Dubrownika, Hanoweru, Norymbergi, Kowna, Skopje i Singapuru.