27. Finał WOŚP

0
393

Już w tę niedzielę, 13 stycznia, odbędzie się w całej Polsce 27. Finał WOŚP. Jakie atrakcje czekają nas w poszczególnych gminach?

Ponieważ będzie to pierwszy Finał WOŚP, podczas którego obowiązuje ustawowy zakaz handlu, ważne jest, abyśmy w tę niedzielę wyszli z domów.

W Piasecznie powodów będzie wiele, w dodatku przez cały weekend. Spektakle, warsztaty czy projekcja filmu będą dostępne za darmo w Przystanku Kultura na rynku, w klubach kultury, w szkole podstawowej w Złotokłosie, a nawet w restauracji Szara Eminencja. W Przystanku Kultura w niedzielę będzie można obejrzeć makietę kolejową należącą do Piaseczyńsko-Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej. PGTKW zorganizuje także przejazdy drezyną ręczną po… piaseczyńskim rynku. Jak? Trzeba to zobaczyć.

GOSiR przygotował natomiast Sportowy WOŚP na stadionie miejskim w Piasecznie. W niedzielę zaprasza na turniej siatkarski, turniej piłki nożnej, otwarte zajęcia treningowe z hokeja, turniej pokazowy łyżwiarstwa figurowego, otwarty trening lekkoatletyczny prowadzony przez Stowarzyszenie Kondycja, a na chętnych czeka zimowy spływ kajakowy (z Górek Szymona do portu Stadion GOSiR).

W niedzielę wieczorem piaseczyński sztab zaprasza na koncert finałowy, podczas którego wystąpi Cleo (zanim wyjdzie na scenę zobaczymy na niej Kolorofonię i DJa Martina Rosę).

Miasto zrezygnowało w tym roku z fajerwerków, ale Światełko do Nieba tradycyjnie się odbędzie. O godzinie 20.15 teatr ognia Etnimus i Kamil Malecki zapraszają na Fajershow.

W Górze Kalwarii w niedzielę o 14.00 wystąpi Tomasz Karolak z zespołem, odbędzie się także koncert prezentujący płytę STO. Na placu za Ośrodkiem Kultury Morsy z Piassecziussets oraz OSP Góra Kalwaria zapraszają na WOŚPOWY Zlot Morsów i na atrakcje: zimną wodę, saunę i jacuzzi. Obok Ośrodka będą też pokazy łączności, a Światełko do Nieba wystartuje o 17.45!

W Konstancinie-Jeziornie jak co roku w dzień Finału będzie dzień otwarty na lodowisku miejskim. Od 16.00 w KDK Hugonówka przy Mostowej odbywać się będą koncerty, a o 20.00 na polanie przy Hugonówce, w ramach Światełka do Nieba, teatr ognia Synergy Art zaprezentuje niesamowity pokaz ognia.

W tym roku po raz pierwszy swój sztab i Finał będzie miał także Tarczyn. Organizacją zajęła się Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, OSP Tarczyn oraz harcerze z Tarczyna. Sztab będzie w OSP i tutaj też, zwłaszcza na dzieci, czeka jedna z najciekawszych atrakcji w powiecie – dzień otwarty w OSP. Od godziny 8.00 do godziny 18.00 będzie można zwiedzać OSP, wozy, zrobić sobie zdjęcia, a także obejrzeć pokazy pierwszej pomocy. W sali zabaw Milusiowo za wsparcie WOŚP będzie można pomalować buźki (w godz. od 11.00 do 18.00).

W Tarczynie będzie 20 wolontariuszy, których z puszkami będzie można spotkać na mieście oraz pod kościołem (na co zgodził się ksiądz proboszcz).

Brak niedzieli handlowej w dniu Finału to duże utrudnienie dla wolontariuszy. Kolejny raz zmobilizujmy siły i pobijmy kolejny rekord – wszak chyba już wszyscy, bezpośrednio lub pośrednio, korzystamy ze sprzętu WOŚP.