Zapraszamy do Czerska!

0
279

W najbliższy weekend warto wybrać się na zamek w Czersku. Rekonstrukcje, pokazy, degustacje – czeka nas prawdziwa podróż w czasie.  

Szwedzi na zamku

Scenariusz festynu nawiązuje do jednego z mroczniejszych momentów historii czerskiej warowni. Wydarzenie rozpocznie scena inscenizacji napadu Szwedów na zamek. Główne starcie, będące najważniejszym punktem weekendowej imprezy, odbędzie się wieczorem. Widowisku towarzyszyć będzie mnóstwo atrakcji: pokazy musztry muszkieterów, pokazy konne w wykonaniu szwedzkiej rajtarii, popisy szablowe, a dla gawiedzi turniej łuczniczy, nauka tańców dawnych i szermierki. Będzie można przyjrzeć się, jak żyli wówczas ludzie, w co byli ubrani, porozmawiać z rekonstruktorami i posilić się specjałami kuchni szlacheckiej.
PROGRAM:
12.00 – Powitanie uczestników, scenka napadu na zamek;
13.00 – Pokaz konny;
14.00 – Trening szablowy piechoty;
15.00 – Szkółka szermierki dla dzieci;
16.00 – Trening piknierski;
17.00 – Pokaz artyleryjski;
17.30 – Turniej łuczniczy – dla widzów;
19.00 – Pokazy konne;
20.00 – Starcie wieczorne – próba odbicia zamku;
20.30 – Zakończenie imprezy.
Zamek w Czersku, 14 września, godz. 12.00. Bilety 10/5 zł.

XXII EDD w Czersku

Przed nami Europejskie Dni Dziedzictwa. W Czersku obchodzić je będziemy po raz dwudziesty drugi. W programie m.in.: Belriguardo – pokaz tańców i strojów historycznych, koncert zespołu Łysa Góra
i koncert dziecięcego zespołu ludowego Kalwarki. Ponadto warsztaty archi-przygody, stoiska rzemieślników, rękodzieło artystyczne i gastronomia.
Zamek w Czersku, 15 września, godz. 12.00. Wstęp wolny.