Zabytkowym autobusem po Urzeczu

0
579

Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej rozpoczyna cykl wycieczek zabytkowym Autosanem.

W sobotę 19 czerwca Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej rozpoczyna tegoroczny cykl wycieczek zabytkowym autobusem – Autosanem H9-21 po powiecie piaseczyńskim realizowanych przy wsparciu finansowym starostwa.

– Mieszkasz w Powiecie Piaseczyńskim od urodzenia? Może sprowadziłeś się tu niedawno? A może interesują Cię ciekawe miejsca wokół Warszawy? Te wycieczki są dla wszystkich – dzięki niezawodnemu przewodnikowi Stanisławowi Hofmanowi, poznasz historię regionu, nieznane miejsca ukryte poza głównymi drogami, ciekawostki, a przede wszystkim zachwycisz się różnorodnością okolic Piaseczna, Konstancina-Jeziorny, Góry Kalwarii, Tarczyna i Prażmowa – zachęca Michał Duraj z wąskotorówki.

wąskotorówka, autosan, zabytkowy autobus, wycieczki autosanem, wycieczki po Urzeczu, Urzecze, Stanisław Hofman
Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej

Pierwsza wycieczka z tegorocznego cyklu to „Podróż po Urzeczu”, podczas której bęzdie można dowiedzieć się czym jest Urzecze, kto je zamieszkiwał i czym wyróżnia się ten mikroregion. Podczas wycieczki przewodnik będzie opowiadał o tym, co pojawi się za oknami i o terenach przez które będzie przejeżdżać zabytkowy autobus. Autosan zatrzyma się też w miejscach najciekawszych do zobaczenia, zwłaszcza, że część z nich nie jest dostępna bezpośrednio przy drodze.

Wyjazd ze stacji Piaseczno Miasto (ul. Sienkiewicza 14) o godzinie 10.00. Planowany powrót ok. 13.00. Bilety w cenie 10 zł do nabycia na stronie kolejki.

Czytaj także: Czy most stanie się zabytkiem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię