XV JARMARK PIASECZYŃSKI. SPLOT PIASECZYŃSKICH HISTORII

314

W tym roku Piaseczno obchodzi jubileusz 590-lecia nadania praw miejskich. Tegoroczną edycję Jarmarku Piaseczyńskiego w całości poświęcamy dziedzictwu i historii naszego miasta.

Jarmark Piaseczyński to wydarzenie plenerowe, którego zamierzeniem jest zainteresowanie odwiedzających dziedzictwem kulturowym naszego regionu. To powrót do czasów dawnych i przywołanie tradycji organizowania w mieście targów wielkich – jarmarków. To przypomnienie dawnego rzemiosła i kultury tradycyjnej. W tym roku chcemy szczególnie podkreślić, że historia miasta to splot wielu wydarzeń, miejsc, ludzi i ich działań.

PROGRAM:

12.00-19.00 – Scena Jarmarczna (pl. Piłsudskiego): Piaseczyńska Orkiestra Dęta, Kłosowianki, Leśne Echo, Kasia Maciejczyk z zespołem, Łysa Góra;

12.00-18.00 – Rodzinna Strefa Tradycji (Zakątek Kultury): opowieści o dawnym Piasecznie,

warsztaty plastyczne (czerpanie papieru, tkanie krajki, odbitki na starej prasie drukarskiej);

12.00-18.00 – Dawno temu w Piasecznie (Skwer Kisiela): „Czego nie wiecie o królach” – spektakl

jarmarczny Teatru Trójkąt, pokazy dawnych rzemiosł i kuchni regionalnej, opowieści piwowara;

12.00-19.00 – Jarmark (ul. Puławska, pl. Piłsudskiego, ul. Kościuszki, Skwer Kisiela): stoiska twórców ludowych, rzemieślników, rękodzielników, kuchnia regionalna i tradycyjnymi wyrobami spożywczymi);

19.30-21.00 – „Czarownica z Piaseczna” – spektakl w wykonaniu Teatru Po 20-tej, według  historycznej powieści Marii Ziółkowskiej; reżyseria – Ewa Kłujszo, muzyka – Tomasz Kłujszo (Dom Kultury. Wstęp na zaproszenia).

PONADTO: pokazy historyczne, regionalny wypiek „Baran Piaseczyński”, wystawy, prezentacje.

Wydarzenie zorganizowane w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2019.