Wydarzenia w Centrum Kultury w Piasecznie

0
200

Spotkanie UTW

Dwa wykłady. Pierwszy to „Hamlet w stanie spoczynku”. Opowieść o Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, odległym od Piaseczna raptem o pół godziny wolnego marszu.

Przeszłość przeplata się tu z teraźniejszością, a rzeczywistość z wykreowanym światem teatru. Bohaterami są przede wszystkim byli i obecni pensjonariusze placówki: aktorzy, tancerze, śpiewacy, reżyserzy, suflerzy i inspicjenci. Spotkamy tu zarówno gwiazdy, jak i niemal anonimowych wyrobników sceny. Połączyła ich miłość do teatru. Niekiedy odwzajemniona.

Drugi wykład to „Zanzibar – magiczna mozaika kultur”. Wykład o kulturze mieszkańców Zanzibaru, wyspy położonej na Oceanie Indyjskim, u wybrzeży Tanzanii. Zanzibar przez stulecia przyciągał podróżników i kupców z rozmaitych stron świata, którzy przywozili swoją religię, tradycje i zwyczaje. W wyniki mieszania się różnorodnych wpływów (afrykańskich, arabskich i hinduskich) powstała niepowtarzalna kultura, zwana cywilizacją suahili, widoczne są tu także wpływy kultury europejskiej.

Zapraszamy w środę 4 listopada o godz. 11.00, do sali Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Wstęp wolny.

 

Bajkowa Niedziela – Teatr „KUBUŚ”: „Przygody Piotrusia Mniamucha”

Pychota i Mniamucha to ulubione słowa wielu małych łakomczuchów. Czy Ty też do nich należysz?

Bajkowa Niedziela dla maluchów! Czy zdrowo jest się objadać słodyczami i pić gazowane napoje? Jakie są konsekwencje takiego sposobu odżywiania? Na te wszystkie pytania odpowie Teatr „KUBUŚ” spektaklem o przygodach Piotrusia Mniamucha.

Spektakl dla widzów od lat 3. Czas trwania – 35 min.

Zapraszamy w niedzielę, 8 listopada o godz. 14.30 i 16.00, do sali Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Wstęp: przedsprzedaż 10 zł, w dniu imprezy 15 zł .

 

Narodowe Święto Niepodległości

Serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Po mszy świętej oraz składania wiązanek pod Ratuszem, na miejskim Rynku odbędzie się Piknik Patriotyczny. Gościem specjalnym jest Warszawskie Combo Taneczne.

Warszawskie Combo Taneczne to siedem osób, które postanowiły ocalić od zapomnienia piękne piosenki warszawskie, prezentując je we współczesnym brzmieniu i aranżacjach bliskich oryginałom. Repertuar to w przeważającej mierze piosenki przedwojenne, które 80 i więcej lat temu bawiły i wzruszały publiczność na rewiach, dansingach, a także na stołecznych ulicach i podwórkach.

Skład zespołu: Jan Młynarski – śpiew/gitara/bandżola/tamburyno/Unitra Rytm-16; Piotr Zabrodzki – śpiew/banjo/bandżola/melodika; Lesław Matecki – mandolína/gitara Dobro/banjo; Anna Bojara – piła; Mateusz Waśkiewicz – gitara; Tomasz Duda – baryton sax/klarnet; Wojtek Traczyk – kontrabas
Rynek, Pl. Piłsudskiego

W programie pikniku:
Pokaz mody lata 20., lata 30. w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Bluszcz”, bezpłatna karuzela dla dzieci, Muzeum Regionalne (Pl. Piłsudskiego 10) czynne w godz. 9.00-15.00 – wstęp bezpłatny, poplenerowa wystawa malarstwa: Grupa Piaseczno – Zamość, 12.00-13.30 – „Mali Patrioci” – warsztaty plastyczne dla dzieci, ekspozycja Nadwiślańskiego Towarzystwa Strzeleckiego, grochówka wojskowa.

Zapraszamy w środę, 11 listopada o godz. 10.00.

 

 

Klub Podróżnika – MEKSYK

Prelegent: Marek Łasisz, prowadzi: Tomasz Pakuła

Podczas kolejnego spotkania podróżujących klubowiczów zobaczymy fotografie i filmy wykonane podczas czterech wypraw.

Najpierw udamy się do stolicy kraju, kolosalnego miasta Meksyk liczącego ponad 22 miliony mieszkańców. Postrzegane jako niebezpieczne, ma jednak wiele przepięknych zakątków. Autor w samej stolicy spędził ponad dwa tygodnie. Przemieszczając się na piechotę, miejscowymi autobusami i metrem, odnalazł nie tylko kolonialne budowle, czy monumentalne malowidła Diega Rivery, lecz także ruiny azteckich budowli zburzonych przez hiszpańskich konkwistadorów.

Zapraszamy we wtorek, 17 listopada o godz. 20.00, do sali Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Wstęp wolny – ilość miejsc ograniczona.

 

Mała Lingua zaprasza na koncert – muzyka hiszpańska i latynoamerykańska

Astor Piazzolla, Izaac Albeniz, Francisco Tarreega – to wszystko już niebawem w sali Klubu Kultury w Józefosławiu! Specjalnie dla mieszkańców – koncert muzyki hiszpańskiej i latynoamerykańskiej. Doskonała propozycja na spędzenie jednego z długich, ciemnych i chłodnych wieczorów.

Wystąpią : Paweł Kwaśny – gitara, Barosz Kołsut – akordeon.

Paweł Kwaśny jest laureatem licznych nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Współpracował z Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, Akademii Muzycznej w Krakowie, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej oraz Stadtskapelle Halle.
Bartosz Kołsut jest laureatem w licznych konkursach, festiwalach i przeglądach ogólnopolskich i międzynarodowych oraz koncertuje w wielu składach kameralnych. W 2014 roku zdobył tytuł „Młodego Muzyka Roku”. Reprezentował Polskę na konkursie „Eurovision Young Musicians” w Kolonii (Niemcy).

Zapraszamy w czwartek, 19 listopada o godz. 20.00, do Klubu Kultury w Józefosławiu, ul. Urocza 14, II piętro (wjazd i wejście tylko od ulicy Cyraneczki). Wstęp wolny – ilość miejsc ograniczona.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię