Wydarzenia kulturalne w Konstancinie

358

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na zbliżające się wydarzenia.

 

Wirtualne Muzeum Konstancina

W sobotę, 14 kwietnia o godz. 17.00 w ramach cyklu Wirtualne Muzeum Konstancina odbędzie się spotkanie poświęcone rodzinie Piętków. Andrzej i Maria Piętkowie, lekarze, związali się z Konstancinem w 1948 r. Odcisnęli się w pamięci kilku pokoleń mieszkańców tej miejscowości, jako pracownicy tutejszych ośrodków zdrowia, lecząc i niosąc pomoc dzieciom, dorosłym i osobom starszym. O historii rodziny, jej przedwojennych i powojennych losach, a także o życiu w powojennym Konstancinie opowiedzą Jan Piętka i Dorota Piętka-Hadała. Wstęp wolny.

Zróbmy sobie grę familijną

W sobotę, 14 kwietnia o godz. 15.00 Konstanciński Dom Kultury przy ul. Mostowej 15 zaprasza na warsztaty rodzinne. Tym razem pod okiem instruktora będzie można samodzielnie, według własnego projektu, zrobić grę familijną. Kółko i krzyżyk, a może zabawy ze sznurówką? Możliwości jest wiele. Żeby zrobić niepowtarzalną grę, wystarczy trochę filcu, materiału, guzików oraz wyobraźni. Świetna kreatywna zabawa nie tylko dla dzieci, lecz także dla dorosłych. Udział w warsztatach 5zł/os.

Hanna Śleszyńska w Hugonówce

W sobotę, 21 kwietnia o godz. 19.00 Konstanciński Dom Kultury przy ul. Mostowej 15 zaprasza na spektakl „Własność znana jako Judy Garland”. Broadwayowski przebój Billy’ego Van Zandta w reżyserii Sławomira Chwastowskiego, z doskonałą Hanną Śleszyńską w roli tytułowej. Aktorka wciela się w Judy Garland, jedną z największych filmowych gwiazd w historii amerykańskiego kina. Spektakl niczym sprytny paparazzi podgląda artystkę w momentach jej wzlotów i największych upadków. Pokazuje gwiazdę, którą kochały miliony, od strony prywatnej, zawodowej i intymnej. Akcja rozgrywa się w garderobie przed występem aktorki, który – jak się okazało – był ostatnim przed jej śmiercią. Słuchamy opowieści o życiu, karierze, miłościach, dzieciach, wzlotach i upadkach, uzależnieniach, o bezwzględności producentów. Szokująca, zabawna i wzruszająca historia z aktorstwem na najwyższym poziomie. Bilety w cenie 50 zł i 45 zł do kupienia w kasie KDK i na www.konstancinskidomkultury.pl.

Muzyka sfer w Hugonówce

W piątek, 27 kwietnia o godz. 19.00 Hugonówka przy ul. Mostowej 15 stanie się sceną niezwykłego widowiska. Koncert nietuzinkowego artysty Macieja Hanuska jest wyjątkową kombinacją uzdrawiających, tybetańskich gongów i mis dźwiękowych z muzyką elektroniczną; to połączenie najstarszych instrumentów w naszej cywilizacji z syntezatorami, looperami czy gitarą elektryczną. Muzyka Sfer łączy ambient, glitch, muzykę relaksacyjną i eksperymentalną. Koncert charakteryzuje przestrzeń i minimalizm, pojawią się na nim również ściany dźwięku i cisza. Dopełnieniem muzyki będzie gra światła. Jeśli chcecie usłyszeć tytułową muzykę sfer, czyli biblijne odgłosy ciał niebieskich, zapraszamy do Hugonówki. Bilety w cenie 25 zł do kupienia w kasie KDK i na www.konstancinskidomkultury.pl.