WTOREK Z SATYRĄ czyli Marek Majewski zaprasza

0
511

Spotkania, których autorem i gospodarzem jest znany satyryk Marek Majewski. Raz w miesiącu przed piaseczyńską publicznością występują autorzy-wykonawcy z kręgu piosenki literackiej i kabaretowej. Są to spotkania z satyrą w starym stylu, która nie jest jedynie przerywnikiem dla śmiesznych, przebieranych scenek, jak to się dzieje w modelu kabaretu obecnie lansowanego w mediach, ale stanowiącej odrębny gatunek sztuki. Cykl nie jest nastawiony na bieżącą satyrę polityczną, ale raczej na nieco głębszą refleksję.

Renata Zarębska – aktorka, kaskaderka i artystka kabaretowa. W roku 1990 zdobyła rozgłos jako wokalistka, wykonując piosenkę „Noc z Renatą” podczas XXVII KFPP w Opolu.

Tadeusz Drozda – satyryk, komik, aktor i konferansjer. Debiutował w stworzonym przez siebie i Jana Kaczmarka wrocławskim kabarecie „Elita”. Był twórcą i prezenterem programu „Dyżurny Satyryk Kraju”, prowadził również program „Śmiechu Warte” oraz talk-show „Herbatka u Tadka”. Autor i kompozytor piosenek, m.in. „Parostatek” wykonywanej przez Krzysztofa Krawczyka.

Tomasz Szwed – piosenkarz country i folk. Znany jako autor piosenek nastrojowych, a zarazem refleksyjnych i osadzonych w realiach dnia powszedniego. Oprócz własnej twórczości prezentuje również bluesa, szantę i muzykę celtycką.

26 listopada, godz.20.00, Dom Kultury, ul. Kościuszki 49. Bilety w cenie 20 zł.