Wróciła galeria Witolda-K.

0
482

Po pandemicznej przerwie wraca wystawa prac artysty sztuk wizualnych Witolda Kaczanowskiego, znanego jako Witold-K.

Poluzowanie rządowych obostrzeń pozwoliło Konstancińskiemu Domowi Kultury ponownie otworzyć galerię. Artysta zgodził się na przedłużenie wystawy, którą możemy oglądać do końca marca.

Witold Kaczanowski, znany jako Witold-K., to pierwszy polski artysta z retrospektywą w słynnym amsterdamskim Sotheby’s. Jest interdyscyplinarystą; w jego twórczości znajdziemy więc malarstwo, grafikę, rzeźbę, fotografię czy plakaty. „Skradł bogom płomień ognia” – mówił o Witoldzie legendarny pianista Arthur Rubinstein. Jego prace były prezentowane na ponad 70 wystawach, w tym 40 indywidualnych.

– Wystawa „Od człowieka do czarnej otchłani” pokazuje drogę Witolda-K, od znanych już postaci ludzkich, zmierzających w nieznanym kierunku, do próby dotknięcia absolutu, zadania pytania „co jest po drugiej stronie wszystkiego?”. Ekspozycja 50 płócien obejmie najnowsze, nigdy dotąd nie prezentowane publicznie, obrazy z cyklu „Black holes” i obrazy będące kontynuacją serii „Samotność” zestawione z najwcześniejszymi pracami artysty, głównie ze słynnego cyklu „People”. Większość najnowszych płócien powstała w pracowni w Konstancinie-Jeziornie, zaś zestawienie ich z wybranymi pracami retrospektywicznymi z lat 50., 60. i 70. pozwala publiczności obserwować ciekawą drogę twórczą artysty – opisują wystawę organizatorzy.

Dzieła Witolda-K. możemy podziwiać w Hugonówce od wtorku do piątku w godz. 11.00-18.00 oraz w weekendy w godz. 11.00-17.00. Wstęp wolny, obowiązuje reżim sanitarny: maseczki, dezynfekcja rąk, dystans. Z powodu limitu osób może się zdarzyć, że będziemy musieli chwilę zaczekać na wejście do galerii.

Czytaj również: Niezwykłe lalki w Galerii Witryna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię