Weekend, cydr i książki

0
201

Zespół Weekend był gwiazdą Gminnego Święta Cydru. Koncerty, zdrowa żywność, świeżo tłoczone soki, cydr i kiermasz książek – to miks atrakcji, które 7 września zaserwowali organizatorzy.

Pierwsze Święto Cydru 2019 mamy już za sobą. Było fantastycznie, udało się – ocenia Dariusz Falana, dyrektor Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii. – Teraz do roboty. Zebraliśmy piękne owoce, które w tej chwili wrzucamy do kadzi. Czekamy na to, aż pięknie sfermentują. Potem dojrzeją i za rok zapraszamy Was na jeszcze piękniejsze Święto Cydru, jeszcze smaczniejsze. Przygotujemy różne potrawy – i artystyczne i kulinarne. Do zobaczenia za rok – metaforycznie dodaje.

Na scenie, poza gwiazdą wieczoru – Weekendem, wystąpiły też zespoły Gesek i Na Plus. Na straganach oferowano produkty spożywcze oraz zabawki dla dzieci, charakterystyczne dla festynów i odpustów. – W przyszłym roku będziemy starali się zwiększyć liczbę wystawców z rękodziełem i naturalnymi, zdrowymi produktami do jedzenia – mówi Monika Zacharkiewicz, specjalista ds. promocji i marketingu Ośrodka Kultury.

Dużym sukcesem okazał się również drugi kiermasz książek, zorganizowany wspólnie przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Górze Kalwarii oraz Grupę Misja Pomaganie. – Zebraliśmy prawie pięć tysięcy złotych za książki z kiermaszu. Jest to prawie dwukrotnie lepszy wynik niż uzyskaliśmy na poprzednim kiermaszu, w trakcie Święta Góry Kalwarii –mówi z radością Katarzyna Sioćko. – Książki były sprzedawane przez wolontariuszy z grupy Misja Pomaganie w bardzo atrakcyjnych cenach, od złotówki do maksymalnie ośmiu złotych. Wiele osób, wiedząc, że środki są zbierane na cele charytatywne, płaciło więcej niż wynosiła wartość wybranych przez nich książek.