W kolorze ochry

0
175

Miłośników dobrej fotografii zapraszamy na kolejną wystawę do Galerii Fryderyk. Tym razem pojawią się tam wykonane w Namibii zdjęcia autorstwa Hanny Pietrzak. Wernisaż odbędzie się 17 grudnia w godz. 19.00-21.00.

Hanna Pietrzak jest członkinią Klubu Fotograficznego w Piasecznie oraz Grupy Pasjonatów Fotografii TM. Swoje zdjęcia prezentowała zarówno na wystawach indywidualnych jak i zbiorowych. Jej prace można było zobaczyć w Galerii Witryna w Piasecznie, w Bibliotece „Pod Sowami” na Żoliborzu, na wystawach plenerowych na rynku w Piasecznie oraz na Politechnice Warszawskiej na wystawach w ramach cyklu „Spotkania”.

– Dla mnie fotografowanie to sposób na postrzeganie świata, na interpretację rzeczywistości, na odczuwanie piękna i na budowanie osobistych relacji. Zarówno z tymi osobami, które fotografuję, jak również z tymi, które chcą oglądać moje fotografie – mówi Hanna Pietrzak. – Fotografowanie nauczyło mnie także uważnego obserwowania i odnajdywania nowych znaczeń. Fotografia powinna pomagać w odkrywaniu świata, szczególnie tego, którego na co dzień nie dostrzegamy. Ale chcę także poznać świat dosłownie i stąd moje zamiłowanie do podróży, do emocji związanych z nowymi miejscami, krajobrazami, z nowymi ludźmi. Z wykształcenia jestem filologiem orientalistą i może to również dopinguje mnie do wędrówek po świecie – dodaje fotografka.