„Urodzinowy spacer po Górze Kalwarii i okolicach”

0
323

Gminna Biblioteka Publiczna w Górze Kalwarii zaprasza mieszkańców do uczczenia kolejnej, już 351 rocznicy nadania praw miejskich Górze Kalwarii.

Akcja „Urodzinowy spacer po Górze Kalwarii i okolicach”, jak sama nazwa wskazuje, zachęca do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, odwiedzeniu kilku ciekawych miejsc na terenie gminy oraz czytania online artykułów i innych publikacji dotyczących historii ludzi i zdarzeń związanych z Górą Kalwarią. Ze względu na niepewną sytuację epidemiologiczną i ciągle zmieniające się obostrzenia, proponujemy świętowanie urodzin miasta w formie kameralnych spacerów na świeżym powietrzu oraz czytania o naszej lokalnej historii na urządzeniach mobilnych. Do wykonania zadań konieczne jest pobranie na urządzenie mobilne bezpłatnej aplikacji do skanowania kodów QR.

Od 26 lutego 2021 roku, zapraszamy do kalwaryjskich bibliotek (Biblioteka Głowna oraz filie w Czersku i w Baniosze) w celu odebrania karty zadań, na której będą umieszczone pytania oraz informacje, gdzie należy szukać odpowiedzi. Zapraszamy na spacer do Sobikowa, Czerska, na Marianki, na skarpę i wiele innych ciekawych miejsc. Tam, w widocznym miejscu będzie umieszczona karta z kodem QR. Po zeskanowaniu zostaniemy przekierowani bezpośrednio na stronę artykułu, w treści którego znajdziemy odpowiedź na pytanie. Kody kierują nas m.in. do Cyfrowego Archiwum Bibliotecznych Zbiorów Regionalnych prowadzonego przez Bibliotekę, do artykułów historycznych na stronie Urzędu Gminy oraz działu artykułów historycznych pisanych przez Małgorzatę Szturomską dla Przeglądu Piaseczyńskiego.

Akcja trwa miesiąc, a spacery można odbywać w różnych czasie i w różnej kolejności. Po wypełnieniu całej karty zadań zapraszamy ponownie do naszych bibliotek w celu odbioru zestawów okolicznościowych i upominków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię