SZTUKA MÓWI – Cykl filmów o sztuce. Birdman.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W najnowszych propozycjach Centrum Kultury mamy gratkę dla kinomanów. Zapraszamy wszystkich, którzy interesują się kinem i sztuką. To właśnie te dwie dziedziny spotkają się w jednym miejscu, wzbogacone o merytoryczne komentarze.

 

To drugie spotkanie z cyklu SZTUKA MÓWI, podczas którego poza wyświetleniem oskarowego "Birdmana" porozmawiamy z moderatorem (Marcin Majkut) i zaproszonym gościem (Wiesław Komasa) nie tylko na temat filmu, ale również szeroko pojętej sztuki i jej wpływu na życie człowieka.

 

"Birdman", w którym główną rolę gra Michael Keaton, przedstawia historię aktora, który niegdyś był gwiazdą filmów o superbohaterze (nawiązując do Batmana, granego dwa razy przez Keatona). Obecnie jego sława już przygasła, a bohater walczy sam ze sobą, aby odzyskać rodzinę oraz dawną popularność. W tym celu przygotowuje swój występ w nowej broadwayowskiej sztuce, którą też sam reżyseruje i finansuje.

Wiesław Komasa – aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy, także reżyser teatralny, lektor i recytator. Absolwent PWST w Krakowie (1971). Ojciec Jana Komasy, reżysera, oraz piosenkarki Mary Komasy. Od 1988 r. pedagog warszawskiej PWST.

Marcin Majkut – kulturoznawca, autor scenariuszy lekcji wychowawczych opartych o filmy z pakietu Filmoteka Szkolna PISF, trener projektu Rodzinny Klub Filmowy, założyciel fundacji Generator.

29.11. godz. 19.00, ul. Kościuszki 49 (Dom Kultury). Wstęp wolny

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama