Święto plonów

0
260

Animacje dla dzieci, występy zespołów lokalnych, a także koncert grupy disco polo „Basta”. Te i inne atrakcje przygotowali dla mieszkańców organizatorzy gminnych dożynek.
W niedzielę 11 września na Zamku książąt mazowieckich w Czersku odbyło się gminne święto plonów. Organizatorami imprezy byli między innymi: Gmina Góra Kalwaria, Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, TONZ Czersk oraz gminna biblioteka publiczna. Przygotowali oni dla mieszkańców moc atrakcji.
Impreza rozpoczęła się od odsłonięcia rzeźby królowej Bony na czerskim rynku. Następnie, po uroczystej mszy w kościele parafialnym, już na zamku nastąpiło otwarcie dożynek. Zebrani mogli obejrzeć występy lokalnych zespołów muzycznych oraz tanecznych takich, jak: Cendrowianki, URZECZEni, Kalwarki czy Air Band Góra Kalwaria. Po występie tych ostatnich na scenie pojawiła się Eva Basta, która wraz ze swym zespołem dała koncert muzyki disco polo. W międzyczasie najmłodsi mogli korzystać ze zjeżdżalni, postrzelać z łuku czy brać udział w różnych konkursach. Po koncercie nadszszedł czas na zabawę taneczną, która trwała do późnego wieczora.
Gminne dożynki, jak co roku, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Piękna pogoda, rozmaite występy i dobra zabawa przyciągnęły dużą liczbę osób, a parkingi były praktycznie pozajmowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię