Święto kina w Hugonówce

0
472

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na IV Festiwal Filmowy Świat Maklaka i Jego Przyjaciół. Odbędzie się 18 października. Formuła hybrydowa przewiduje zarówno spotkania z twórcami i projekcje filmów w Hugonówce (ul. Mostowa 15), jak i transmisje na żywo w Internecie.

Festiwal jest poświęcony popularyzacji dokonań artystycznych aktora Zdzisława Maklakiewicza oraz jego przyjaciół, wybitnych aktorów, reżyserów… ikon polskiego filmu i sceny oraz wszystkich twórców kina, których łączy charakterystyczne, ironiczne poczucie humoru i dystans do świata. Festiwalowi towarzyszy konkurs filmowy zarówno dla profesjonalistów, studentów i absolwentów szkół artystycznych, jak i dla młodych, aktywnych amatorów oaz twórców niezależnych.

– W tym roku zapraszamy do zanurzenia w Filmowy Świat Maklaka w formule hybrydowej, do czego szczególnie zachęcam w tych trudnych czasach – mówi Edyta Markiewicz-Brzozowska, dyrektor Konstancińskiego Domu Kultury. – Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa także ze względu na program. Jest ona dedykowana niezwykłemu twórcy, który darzył Festiwal ogromną życzliwością i był pierwszym przewodniczącym jury konkursowego – Jerzemu Gruzie. Zobaczą Państwo dwa jego filmy: najnowszy „Dariusz” i ulubiony – „Przeprowadzka”, którego scenariusza pomysłodawcą był nie kto inny, a Zdzisław Maklakiewicz. Duch Maklaka będzie w tym roku silnie obecny tym bardziej, że z terminem festiwalu zbiegają się 50. urodziny kultowego filmu „Rejs”. Zapraszam na święto kina w Konstancinie – dodaje dyrektor KDK. W tym roku o nagrody rywalizują aż 52 niezwykle różnorodne produkcje. 12 najlepszych z nich będzie można obejrzeć w Hugonówce (w godz. 11.00-14.30).

W trosce o bezpieczeństwo uczestników festiwal odbędzie się w formule hybrydowej – część wydarzeń transmitowana będzie także na żywo w Internecie, a publiczność, która będzie chciała uczestniczyć w tym święcie kina bezpośrednio, będzie mogła to zrobić po wcześniejszej rejestracji. Szczegóły na konstancinskidomkultury.pl, festiwalmaklaka.pl oraz na profilu Facebook/swiatmaklaka.

Co warto zobaczyć – program

11.00-14.30 – pokazy filmów konkursowych

14.45 – pokaz filmu J. Gruzy „Przeprowadzka”

16.00 – Projekcja filmu J. Gruzy „Dariusz”

17.30 – Spotkanie z Tatianą Sosną-Sarno – wspomnienie J. Gruzy

18.00 – Gala wręczenia nagród i projekcja nagrodzonego filmu

Czytaj również: 8. Housepital Festiwal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię