Święto Góry Kalwarii

117

Rezerwujcie sobie czas w najbliższy weekend (15-16 czerwca). Podczas obchodów Święta Góry każdy znajdzie coś dla siebie: koncerty, występ kabaretu, spektakl dla dzieci, festiwal kolorów, Ice Show – oj będzie się działo!

Gwiazdą tegorocznego święta będzie Pectus. – Siłą zespołu są ich przeboje. Nienachalne, dalekie od natrętnej krzykliwości, raczej takie, które kiedy już zapadną w pamięć, mogą fanom towarzyszyć przez lata, budząc wyłącznie pozytywne skojarzenia – można przeczytać na stronie grupy. Ich piosenki „To, co chciałbym Ci dać”, „Barcelona”, „Oceany” czy „Szkoła marzeń” od lat nuci cała Polska. Nieco młodszą publikę rozkręci Smolasty, który z dnia na dzień podbija polski Internet. Ten tworzący muzykę z pogranicza R&B, popu i rapu artysta w ubiegłym roku został nominowany do muzycznych Fryderyków za fonograficzny debiut roku. Kolejną artystką, z którą spotkamy się podczas Święta Góry będzie Cecylia Steczkowska. W jej wykonaniu usłyszymy nastrojowe piosenki z okresu międzywojennego jak „W małym kinie” czy „Na pierwszy znak”. Piosenkarce bliskie są utwory z czasów, w których kompozytorami byli ludzie słyszący, a autorami tekstów osoby szanujące słowo. Jednym z bardziej oczekiwanych punktów programu jest Ice Show – unikatowy, mało znany w naszym kraju pokaz artystycznego rzeźbienia w lodzie. Adam Pieśniewski od niemal 11 prezentuje autorskie projekty lodowych atrakcji. Bryłę lodu przekształca w zapierającą dech w piersiach, efektowną rzeźbę. Z kolei Air Band zagra największe światowe przeboje, a dla najmłodszych zaplanowaliśmy „Awanturkę z leśnego podwórka” – spektakl w wykonaniu Teatru Bajlandia.

Szlagiery starej Warszawy w wykonaniu najpopularniejszej w Polsce Kapeli Warszawskiej im. Staśka Wielanka rozpoczną drugi dzień świętowania. Nie mamy wątpliwości, że utwory takie jak „U cioci na imieninach”, „Bal na Gnojnej” czy „Ta ostatnia niedziela” porwą gości do tańca. Kabaret Polefka z kolei zaserwuje potężną dawkę humoru „ni spod sroki ogona, ni spod lady, nawiązującą do kabaretów aktorskich i literackich najlepszego sortu”, a Sentido del Tango uwiedzie zmysłowością i ekspresją. Zespół przy­po­mni naj­pięk­niej­sze pol­skie tanga ostat­nich 100 lat. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych: animacje z Dziecięcą Akademią Artystyczną,  dmuchańce, przejażdżka drezyną i festiwal kolorów – to tylko niektóre z nich. Świętowanie zwieńczy koncert “The best of Queen” w wykonaniu zespołu Silk Queen (rekomendowanego przez oficjalny Międzynarodowy Fan Club Queen w Wielkiej Brytanii).

Zapraszamy!

Szczegółowy program:

Sobota 15.06

9.00-13.00 – Otwarte Mistrzostwa w sprincie pływackim (basen OSiR)’
10.00 – 14.00     Górski Bieg zająca (ul. Białka)’

11.00 – 13.00     Wycieczka historyczna po Górze Kalwarii  (zbiórka ul. ks. Sajny 1).

Scena przy Dominikańskiej

14.30 – Uroczyste otwarcie;

15.00 – Teatrzyk dla dzieci Bajlandia;

16.00 – Cecylia Steczkowska – „Piosenki Henryka Warsa”;

17.15 – Air Band.

21.45 – Ice show  Ostre Cięcie.

 

 

Pl. Piechoty

18.30 – Smolasty;

20.00 – Pectus;

21.30-23.00 – Dyskoteka.

Niedziela 16.06

11.00 – 13.00    Wycieczka historyczna w Górze Kalwarii (zbiórka ul. ks. Sajny 1);

15.00 – Film o ojcu Stanisławie Papczyńskim, KINO UCIECHA.

 

Scena przy Dominikańskiej

14.00  – Kapela Warszawska im. Staśka Wielanka;

15.00 – Dziecięca Agencja Artystyczna;

16.00 – Sentido del Tango  ”Petersburski & Piazzolla”;

17.00 – Kabaret Polefka;

18.00 – Silk – The Best Of Queen.

oraz
Color Fest Party, warsztaty kulinarne – kuchnia Urzecza, dmuchańce, drezyna.