Świeczowisko, czyli świece, gitara i śpiew

0
231

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na świeczowisko, czyli spotkanie z piosenką poetycką. Transmisja live już dziś o godz. 19.30.

Świeczowiska to jedna z najstarszych imprez cyklicznych Centrum Kultury w Piasecznie. Prowadzone od 1994 roku spotkania z poezją śpiewaną – i nie tylko – to impreza skierowana do tych, którzy „przez niebieskie okulary szukają nieba do wynajęcia”. Spotkaniom towarzyszy atmosfera ogniska: gitara i śpiew w blasku ognia… choć zamiast trzaskających płomieni możemy nostalgicznie wpatrywać się światło świec. Świeczowiska to już tradycja dla kilku pokoleń słuchaczy, którzy chętnie wracają do Centrum Kultury, by posłuchać piosenek z „flanelowej” młodości. Siedmioosobowy zespół Parasol Poetica wykonuje utwory Starego Dobrego Małżeństwa, Marka Grechuty czy Renaty Przemyk, ale i własne kompozycje. Muzycy chętnie wzbogacają też repertuar o twórczość artystów spoza głównych nurtów, pozwalając publiczności odkryć nowe brzmienia.

Na spotkanie z muzyką znaną i mniej znaną w akustycznych aranżacjach zapraszamy już dziś o godz. 19.30. Tradycyjnie spotkanie odbędzie się w formie transmisji live na Facebooku Centrum Kultury.

Sprawdź również: Kulturalne kalendarium na maj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię