Spotkanie z historią i ciekawostkami z Nadwiślańskiego Urzecza

0
336

W najbliższy piątek odbędzie się spotkanie autorskie III tomu Rocznika Nadwiślańskiego Urzecza.

W tym roku w ręce mieszkańców trafia III tom Rocznika Nadwiślańskiego Urzecza. Tradycyjnie przy okazji wydania publikacji odbywa się spotkanie autorskie organizowane przez Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Oddział w Czersku. Najbliższe odbędzie się w piątek 11 czerwca o godz. 18.00 w Ogrodzie Miejskim w Górze Kalwarii przy ul. ks. Z. Sajny 4.
– Będzie to okazja do wysłuchania autorów świetnych artykułów poruszających tematykę podwarszawskiego mikroregionu etnograficznego Urzecze. Dowiemy się m.in. dlaczego spotkanie odbywa się w Ogrodzie Miejskim, gdzie w Górze Kalwarii znajduje się Kamienica Dejczów i jaką kryje historię – zachęca Piotr Rytko, prezes Towarzystwa Opieki nad Zabytkami oddział w Czersku. – Poznamy też dzieje z okresu wojny polsko-rosyjskiej 1919-1921 i Bitwy Warszawskiej. Wysłuchamy ciekawej opowieści o Parku Morysin przy Wilanowie, odnalezionym w Glinkach inkrustowanym grocie włóczni i otwockiej Wiosce Szwajcarskiej.
Będzie można też posłuchać o ewangelikach z Góry Kalwarii i okolic oraz kryjącym wiele tajemnic cmentarzu ewangelickim przy ul. Budowlanych.

Czytaj także: Poduszkowiec gotowy do akcji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię