Premiera STO

0
389

W 9 hip hopowych kawałkach pokazali historię Polski oczami młodego pokolenia.

Czterech chłopaków z Góry Kalwarii – Barber, Sekul, Ponti i Stolar, nagrali hiphopową płytę STO, do której sami napisali teksty. Teksty, które udowadniają, że młode pokolenie czuje i rozumie historię Polski, potrafi tez mówić o niej współczesnym językiem.

Płytę nagrali w Kinie Uciecha, klip nakręcili na ulicach Góry Kalwarii. Płytę sfinansował samorząd Góry Kalwarii, a opiekunką merytoryczną została Aleksandra Fedynicz-Komosa, przewodnicząca Rady Miejskiej i nauczycielka historii. Pomysłodawcą nagrania płyty o trudnej polskiej historii jest Christian Broniarz. Barber, Sekul Ponti i Stolar to z kolei znani fanom hip hopu z Góry Kalwarii twórcy, którzy świetną muzykę zawsze łączyli z mądrymi, życiowymi tekstami.

Teksty opowiadają o nieustającej walce o wolność polskiego narodu. Za to sposób ich podania trafia nie tylko do młodego pokolenia.

Premiera płyty STO oraz klipu do utworu „Dzieci Powstania” odbyła się podczas oficjalnych obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Górze Kalwarii.