POLISH MAKING OF

0
258

Centrum Kultury w Piasecznie organizuje pierwszy w Polsce przegląd polskich reportaży z planów filmowych o nazwie „POLISH MAKING OF”.

Impreza jest wydarzeniem niekomercyjnym, niebiletowanym i ma charakter edukacyjny.

Naszym partnerem jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych oraz firmy dystrybucyjne.

Za dobór repertuaru i prowadzenie imprezy odpowiada producent i scenarzysta – Michał J. Zabłocki. Zapraszamy.

Polish Making of – to robocza nazwa przeglądu więcej niż kilkunastu reportaży z kulis realizacji najnowszych polskich filmów fabularnych, z małą dygresją historyczną (także filmową).

Co oznacza w ogóle słowo „making of”? Jest to skrót myślowy od sformułowania making of a film, czyli robienie filmu. Inne określenie anglojęzyczne to behing the scenes, czyli „za kulisami”. Jedno i drugie oznacza praktycznie to samo – możliwość obejrzenie detali realizacyjnych i pracującej ekipy filmowej z drugiej strony kamery.

„Film o filmie” pojawia się niekiedy jako dodatek do płyty DVD, pod nazwą właśnie making of lub po prostu Z planu. Nie każdy producent planuje równoległe z realizacją filmu kręcenie wideofilmu ze sposobów inscenizacji, pokazanie sprzętu zdjęciowego czy postprodukcyjnego. Niekiedy ten dodatek uzupełniony jest o wypowiedzi reżysera i innych głównych realizatorów oraz aktorów. Należy przypuszczać że making ofa film ma swoich wielu fanów!

Polish Making of jest pierwszym w Polsce przeglądem reportaży z polskich produkcji ostatnich lat.

Udało się już zagwarantować udział reportaży o kulisach powstawania filmów „Wołyń”, „Ostatnia rodzina”, „Kler”, „Kobiety mafii 1”, „Narzeczony na niby”, „Na planie”, „Karbala”, „Dywizjon 303.Historia prawdziwa”, „Zgoda”, i wielu innych. Uzupełnieniem przeglądu będzie atrakcyjny making of z realizacji filmów Virtual Reality 360° „Kartka z powstania” oraz  „Poza ciałem”, z udziałem reżyserów i producentów.

Dodatkową atrakcją będzie szybki quiz ze znajomości polskich filmów z nagrodami w postaci płyt DVD.

Data: 23.02.2019r (sobota) w g.16:00-18:30.

Miejsce: Dom Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Wstęp wolny. Zapraszamy!