Po napisach końcowych – „Opowieści z miasta Warszawa”

0
363

Centrum Kultury w Piasecznie we wtorek rozpoczyna nowy cykl filmowy – Po napisach końcowych. To okazja do obejrzenia ciekawych filmów i dyskusji z zaproszonymi gośćmi.

Po napisach końcowych – to nowy cykl spotkań w Domu Kultury w Piasecznie.

– Na razie w formie online, ale mamy nadzieję, że już niedługo przy pełnej widowni sali przy Kościuszki 49 – reklamuje nowy cykl Centrum Kultury. – Będziemy wyświetlać dla Was filmy z różnych kategorii: dokumenty, animacje, krótkometrażowe itd. Będziemy sięgać po produkcje kina artystycznego i niezależnego.

Seansom będą towarzyszyć rozmowy z zaproszonymi gośćmi.

– Będziemy dyskutować o tym, co dzieje się po filmie, czyli właśnie po napisach końcowych. O tym, jak czuje się widz tuż po seansie. Po co film powstał i czy coś zmienił w świecie długofalowo – zarówno jeśli chodzi o osoby, które go widziały, jak i te, które były jego bohaterami lub twórcami – zapowiada prowadzący cykl Hubert Gieleciński. – To spotkania dla osób, które nie traktują sztuki filmowej jedynie jako łatwej i prostej w odbiorze rozrywki. To spotkania szczególnie dla tych, którzy zanim wyjdą z kina, czekają, aż skończą się napisy.

Pierwsze spotkanie w cyklu już w najbliższy wtorek 8 grudnia o godzinie 19.30. Transmisja odbędzie się na FB Centrum Kultury.

OPIS FILMU
„Opowieści z miasta Warszawa” to krótkie filmy o życiu codziennym i małych sprawach. Ten niespełna półgodzinny dokument to seria pięciu krótkich spojrzeń na życie codzienne. Opowieść o ludziach, którzy są w różnym wieku, mają różne charaktery i żyją w swoich odrębnych światach. Wszyscy mają jedną piękną wspólną cechę: potrafią znaleźć lekkość i humor w szarej na pozór codzienności.

BIO REŻYSERA
Piotr Małecki jest absolwentem reżyserii dokumentalnej Dok Pro w Szkole Wajdy, studiował również realizację obrazu na Wydziale Radia i Telewizji w Katowicach oraz fotografię na BPCAD Bournemouth w Wielkiej Brytanii. Przez wiele lat pracował jako fotograf prasowy, a od dziesięciu lat jest również reżyserem, operatorem i producentem filmów dokumentalnych. Jego filmy znalazły się konkursach znanych festiwali filmowych (m.in. Krakowski Festiwal Filmowy), w ramówkach telewizyjnych (TVP Kultura) oraz VOD. Otrzymał za nie wiele nagród i wyróżnień.

Wydarzenie na fb: www.facebook.com/events/229633715167605/

Czytaj także: Paczka pełna szlachetności

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię