Piknik „Świąteczne Miasto Rodzinnego Czasu”

0
351

W najbliższą niedzielę 5 grudnia 2021 r.,  w godzinach 11:00-16:00 na Górkach Szymona w Piasecznie odbędzie się mikołajkowy piknik pod nazwą „Świąteczne Miasto Rodzinnego Czasu”. To pierwszy piknik świąteczny połączony z grą terenową. Zapraszamy wszystkie rodziny z Piaseczna!

W narożniku domu Świętego Mikołaja stoi stara, drewniana skrzynia, w której przechowywany jest świąteczny rodzinny czas.  Raz w roku Mikołaj otwiera Skrzynię Świąt i uwalnia dodatkowy czas, który pozwala rodzinom spędzić ten wyjątkowy okres wspólnie, w błogiej, rodzinnej i świątecznej atmosferze. Mikołaj właśnie zamierzał przeprowadzić uroczystość otwarcia Skrzyni Świąt, gdy okazało się, że skrzynia zniknęła! Zaniepokojony Mikołaj poprosił o pomoc małych SuperBohaterów Życzliwości. Może uda im się odnaleźć skrzynię i uratować Święta?!

Tak rozpoczyna się fabuła gry terenowej, w ramach której uczestnicy wcielą się w detektywów, których zadaniem będzie ustalić, co stało się ze skrzynią świątecznego czasu. Każdego detektywa nagrodzi Mikołaj we własnej osobie.

To jednak nie koniec niespodzianek, które czekają na odwiedzających Górki Szymona 5 grudnia 2021. Tego dnia Górki zamienią się w miasteczko Mikołaja. Dzieci będą mogły wziąć udział w prowadzonych przez Elfy  eko warsztatach, tworząc nie tylko ozdoby świąteczne, ale także ciastka dla ptaków. Wiele niespodzianek zaskoczy uczestników, bo kto z nas nie marzy by dołączyć do Mikołaja i polecieć w świat jego saniami w okularach VR, wspólnie ze Śnieżynką śpiewać karaoke, czy skorzystać z przygotowanego poczęstunku?

5 grudnia na Górkach Szymona zapanuję świąteczna, radosna, rodzinna atmosfera. Tego dnia jednoczą swoje siły MGOPS organizując Miasteczko Mikołaja, Stowarzyszenie Kondycja organizując   VIII Cross Mikołajkowy, Piaseczyńskie Morsy, które  pokażą, że żadna zima im nie straszna! Obecni będą również wolontariusze, Seniorzy z Miejskiego Klubu Seniora Senior+ w Piasecznie. Wspólnie będziemy Państwa rozbawiać ale także prosić, zachęcać do podzielenia się dobrocią i wsparciem  zbiórki dla Jurka, naszego 11 miesięcznego mieszkańca który potrzebuje pilnej, bardzo kosztownej operacji serduszka – mówi Hanna Kułakowska-Michalak, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno.

Czas pandemii, zdalna nauka i praca powodują duże rozluźnienie więzi społecznych. Chcemy, aby okres zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia był dla rodzin czasem pełnym ciepła i spokoju. Jest wyjątkowo istotne, by w trakcie przedświątecznej gorączki członkowie rodzin utrzymywali regularny kontakt, w tym bliską i szczerą komunikację. Aktywności rodzinne, jak Świąteczne Miasto Rodzinnego Czasu, to idealny sposób na doskonałą zabawę i pogłębianie więzi rodzinnych – dodaje Wioletta Urban, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piasecznie.

Święta to szczególny czas dla wszystkich, dlatego warto tego dnia przybyć do „Świątecznego Miasta Rodzinnego Czasu” i zostać SuperBohaterem Pomagania!

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Akademia Rodziny” Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piasecznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię