Konkurs fotograficzny „Wakacje z książką”

0
1021

Biblioteka Publiczna w Piasecznie podjęła kolejną inicjatywę promującą czytelnictwo. Do 23 sierpnia 2020 roku każdy mieszkaniec Powiatu Piaseczyńskiego może wziąć udział w konkursie fotograficznym „Wakacje z książką”. Nagroda to między innymi zbiorowa wystawa oraz bon do Empiku.

Kryzys czytelnictwa pogłębia się od lat. Świat obrazów wygrywa ze słowem pisanym. Pandemia doprowadziła do bankructwa wielu niszowych wydawców. Podczas domowej izolacji łatwiej było założyć konto na Netflix niż przeczytać dobrą powieść, czy posłuchać audiobooka. Biblioteka Publiczna w Piasecznie sięga po nowe sposoby, jak zaszczepić w mieszkańcach Powiatu Piaseczyńskiego miłość do książek. Łącząc skojarzenie czytania z przyjemnością i wypoczynkiem, organizuje konkurs fotograficzny „Wakacje z książką’‚.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie podjęła kolejną inicjatywę promującą czytelnictwo. Do 23 sierpnia 2020 roku każdy mieszkaniec Powiatu Piaseczyńskiego może wziąć udział w konkursie fotograficznym "Wakacje z książką". Nagroda to między innymi zbiorowa wystawa oraz bon do Empiku.
fot. Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Dla kogo?

Konkurs fotograficzny jest otwarty dla wszystkich mieszkańców powiatu, bez względu na wiek. Ma on charakter amatorski, dlatego uczestnikami muszą być osoby nieprowadzące profesjonalnej działalności fotograficznej. – Kadry mogą przedstawiać książki lub coś związanego z czytelnictwem, na przykład osoby, zwierzęta lub miejsca. – mówi Urszula Bąkowska, specjalista ds. promocji w BP w Piasecznie, odpowiedzialna za kolekcjonowanie prac konkursowych.

Do kiedy?

Osoby zainteresowane do 23 sierpnia 2020 roku powinny wysłać od 1 do 5 fotografii na mail . Udział w konkursie fotograficznym jest bezpłatny. Fotografie wykonać można w kolorze, sepii lub czarno bieli. Pole do popisu jest szerokie. Ograniczeń nie ma wiele. Należy tylko pamiętać, że na każdym zgłoszonym zdjęciu powinna znaleźć się książka lub przedmiot związany z czytelnictwem.

Dlaczego?

Nagroda główna to bon do Empiku o wartości 200 zł oraz inne nagrody rzeczowe. Między innymi wydruk zdjęcia na pocztówce promującej powiat. Wszystkie nagrodzone fotografie ukażą się na wystawie online i wystawie tradycyjnej w Bibliotece Publicznej w Piasecznie. Przewidziane są również wyróżnienia i nagrody, po jednej, dla zwycięzcy konkursu z każdej z 5 gmin powiatu. Wyniki konkursu jury ogłosi do 1 września 2020 roku.

Co więcej?

Celem konkursu fotograficznego „Wakacje z książką” jest promocja czytelnictwa i integracja lokalnej społeczności. W Bibliotece Publicznej w Piasecznie obecnie trwa również inny konkurs „Piękna książka”, który zaprasza i dzieci, i dorosłych do stworzenia własnej książki w papierowej formie.

Zachęcamy serdecznie do wzięcia udziału w konkursach i zabrania ze sobą książki na wakacje, promujmy czytelnictwo!

Regulamin konkursu na stronie: https://biblioteka-piaseczno.pl/

Czytaj więcej: Festiwal Pięknej Książki online

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię