Dziewczyna, która została marynarzem

0
208

W kolejnym spotkaniu z cyklu „Pegaz na biegunach” o swoich morskich podróżach opowie Patrycja Tula Kamińska.

W środowy wieczór 25 lutego w Domu Kultury w Piasecznie odbędzie się kolejne spotkanie z podróżnikami z cyklu „Pegaz na biegunach”. Tym razem o pracy i życiu na statku oraz o tym, co można zobaczyć na morzach, oceanach i w portach opowie pochodząca z Gołkowa Patrycja Tula Kamińska.
Swoją przygodę z morzem zaczęła we wrześniu 2013 roku. Wtedy to rozpoczęła studia w Akademii Morskiej w Szczecinie. Po czterech lata nauki obroniła dyplom inżyniera na Wydziale Nawigacji, specjalizacja Transport Morski.

– Aby dostać dyplom oficera wachtowego musiała wypływać rok na morzu. Najpierw cztery miesiące za Kadeta Pokładowego, później około 10 miesięcy za Młodszego Marynarza. Teraz pływa na statkach marynarki handlowej w funkcji 3 oficera pokładowego, zwanego również oficerem wachtowym. Są to statki masowe o długości około 200 metrów przewożące wszystko co jest sypkie – zboże, nawozy, itp., ale też wszelkiego rodzaju stal (kolie, blachy, slaby). Wypływają głównie w rejsy do Ameryki Północnej i Południowej, Europy i Afryki – czytamy w opisie wydarzenia.

Spotkanie odbędzie się online na FB Centrum Kultury w Piasecznie. Start o godzinie 19:30.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię